Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO rozszerza współpracę z Groupe SEB w Wielkiej Brytanii

GXO ogłosiło rozszerzenie współpracy z Groupe SEB oferując dodatkową powierzchnię magazynową umożliwiającą zrównoważony wzrost. Firma z siedzibą we Francji, jest producentem małych urządzeń gospodarstwa domowego i naczyń kuchennych dostępnych w sprzedaży wielokanałowej w ponad 150 krajach.

GXO zarządza magazynem o powierzchni 220 tys. mkw. zlokalizowanym w West Hallam dedykowanym Groupe SEB, gdzie odbywa się odbiór i przechowywanie towarów pochodzących z Azji i Europy. Operator zajmuje się również przetwarzaniem, kompletacją i wysyłką zamówień dla firmy, obsługując do 6,5 tys. zamówień dziennie i generując znaczne oszczędności kosztów, a także zapewniając możliwość szybkiego zwiększenia skali działalności w celu wsparcia rozwoju Groupe SEB.

GXO rozpoczęło współpracę z Groupe SEB w 2008 roku od magazynowania od 9 tys. do 12. tys. palet tygodniowo. Obecnie GXO prowadzi usługi magazynowania w pięciu lokalizacjach zapewniając maksymalny poziom zapasów wymagany przez Groupe Seb. W ciągu ostatniego roku, wysoki poziom dokładności umożliwił wyeliminowanie corocznego liczenia zapasów, zmniejszając koszty zarządzania zapasami i wpływ na działalność operacyjną. GXO obecnie zapewnia obsługę logistyczną towarów z 11 poprzednich lokalizacji magazynowych w jednym miejscu.

(źr. GXO Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.