Dodaj ogłoszenie o pracy


SAP Quality Award 2022 dla Grupy Raben

Wdrożenie SAP SuccessFactors w Grupie Raben okazało się sukcesem o międzynarodowym zasięgu, także w opinii branży IT. Projekt został doceniony w SAP Quality Award 2022 – konkursie organizowanym przez SAP dla rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Operator logistyczny zdobył nagrodę główną w jednej z czterech kategorii za projekt cyfrowej transformacji procesów HR zrealizowany we współpracy z firmą Gavdi.

Nagrody SAP Quality Awards przyznano już po raz trzynasty. Od 2010 roku konkurs pozwala klientom SAP i ich partnerom wdrożeniowym dzielić się doświadczeniami z udanych projektów transformacji cyfrowej. W bieżącej edycji nowością jest kategoria „Digital Pioneer”, która dołączyła do dotychczasowych – „Rapid Time to Value” i „Business Transformation”, podzielonej na podkategorie „Enterprise Solutions” i „Functional Transformation”.

W tej ostatniej głównym laureatem została Grupa Raben. Jury nagrodziło stworzenie kompleksowego środowiska HR, służącego jako wsparcie dla menedżerów, pracowników i zespołu HR w 24 jednostkach biznesowych operatora w Polsce, a dodatkowo 13 krajach europejskich. O jego sukcesie przesądziły takie kryteria jak skuteczna komunikacja, dostarczenie wysokiej jakości wyników w krótkim czasie i odpowiedzialność za projekt. Partnerem Raben w realizacji tego przedsięwzięcia była firma Gavdi.

- Z uwagi na specyfikę naszej działalności potrzebowaliśmy rozwiązania światowej klasy. Takiego, które oferowałoby najlepsze praktyki w zakresie procesów HR o wymiarze globalnym i doświadczenia użytkownika, a zarazem odpowiadało na lokalne potrzeby wynikające z przepisów prawa, które ciągle się zmienia – mówi Anita Koralewska-Ratajczak, Head of HR w Grupie Raben. – W przypadku tego projektu nasza radość i satysfakcja są podwójne. Cieszymy się nie tylko z prestiżowej nagrody w międzynarodowym konkursie, która docenia naszą innowacyjność, ale także z faktu, że system działa znakomicie i pozwala usprawnić wiele procesów.

Nowe, wspólne dla całej Grupy Raben środowisko HR zostało uruchomione w styczniu 2022 roku. Bazuje na SAP SuccessFactors w zakresie: Employee Central, Employee Central Payroll, Performance & Goals, Succession & Development, ponadto wykorzystuje autorskie narzędzia Gavdi rozszerzające rozwiązanie SAP, takie jak: eDeklaracje, PPK, Korekty ZUS, Reporter, Document Generator, eTeczka, Replicator, Reminder, ePaski, Self Service Platform.

System obsługuje obszar kadrowo-płacowy oraz zarządzania rozwojem pracowników. Pomaga przyśpieszyć obieg informacji, zredukować pracę manualną działu HR, usprawnić wiele procesów. Jego zaletą jest bardzo szeroki zakres samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej. Jest nieocenionym narzędziem w procesie zarządzania efektywnością i talentami, planowania sukcesji i rozwoju pracowników. Pierwszy rok funkcjonowania pokazał, że ta inwestycja dotycząca „twardego” i „miękkiego” HR Grupie Raben była bardzo trafiona.

To nie pierwsza nagroda dla tego projektu. W minionym roku wdrożenie zostało nagrodzone także SAP Innovation Award 2022 za doskonałe tempo realizacji oraz innowacyjne wykorzystanie chmury w HR.

(źr. Grupa Raben)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.