Dodaj ogłoszenie o pracy


SAP Quality Award 2022 dla Grupy Raben

Wdrożenie SAP SuccessFactors w Grupie Raben okazało się sukcesem o międzynarodowym zasięgu, także w opinii branży IT. Projekt został doceniony w SAP Quality Award 2022 – konkursie organizowanym przez SAP dla rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Operator logistyczny zdobył nagrodę główną w jednej z czterech kategorii za projekt cyfrowej transformacji procesów HR zrealizowany we współpracy z firmą Gavdi.

Nagrody SAP Quality Awards przyznano już po raz trzynasty. Od 2010 roku konkurs pozwala klientom SAP i ich partnerom wdrożeniowym dzielić się doświadczeniami z udanych projektów transformacji cyfrowej. W bieżącej edycji nowością jest kategoria „Digital Pioneer”, która dołączyła do dotychczasowych – „Rapid Time to Value” i „Business Transformation”, podzielonej na podkategorie „Enterprise Solutions” i „Functional Transformation”.

W tej ostatniej głównym laureatem została Grupa Raben. Jury nagrodziło stworzenie kompleksowego środowiska HR, służącego jako wsparcie dla menedżerów, pracowników i zespołu HR w 24 jednostkach biznesowych operatora w Polsce, a dodatkowo 13 krajach europejskich. O jego sukcesie przesądziły takie kryteria jak skuteczna komunikacja, dostarczenie wysokiej jakości wyników w krótkim czasie i odpowiedzialność za projekt. Partnerem Raben w realizacji tego przedsięwzięcia była firma Gavdi.

- Z uwagi na specyfikę naszej działalności potrzebowaliśmy rozwiązania światowej klasy. Takiego, które oferowałoby najlepsze praktyki w zakresie procesów HR o wymiarze globalnym i doświadczenia użytkownika, a zarazem odpowiadało na lokalne potrzeby wynikające z przepisów prawa, które ciągle się zmienia – mówi Anita Koralewska-Ratajczak, Head of HR w Grupie Raben. – W przypadku tego projektu nasza radość i satysfakcja są podwójne. Cieszymy się nie tylko z prestiżowej nagrody w międzynarodowym konkursie, która docenia naszą innowacyjność, ale także z faktu, że system działa znakomicie i pozwala usprawnić wiele procesów.

Nowe, wspólne dla całej Grupy Raben środowisko HR zostało uruchomione w styczniu 2022 roku. Bazuje na SAP SuccessFactors w zakresie: Employee Central, Employee Central Payroll, Performance & Goals, Succession & Development, ponadto wykorzystuje autorskie narzędzia Gavdi rozszerzające rozwiązanie SAP, takie jak: eDeklaracje, PPK, Korekty ZUS, Reporter, Document Generator, eTeczka, Replicator, Reminder, ePaski, Self Service Platform.

System obsługuje obszar kadrowo-płacowy oraz zarządzania rozwojem pracowników. Pomaga przyśpieszyć obieg informacji, zredukować pracę manualną działu HR, usprawnić wiele procesów. Jego zaletą jest bardzo szeroki zakres samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej. Jest nieocenionym narzędziem w procesie zarządzania efektywnością i talentami, planowania sukcesji i rozwoju pracowników. Pierwszy rok funkcjonowania pokazał, że ta inwestycja dotycząca „twardego” i „miękkiego” HR Grupie Raben była bardzo trafiona.

To nie pierwsza nagroda dla tego projektu. W minionym roku wdrożenie zostało nagrodzone także SAP Innovation Award 2022 za doskonałe tempo realizacji oraz innowacyjne wykorzystanie chmury w HR.

(źr. Grupa Raben)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.