Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben uruchomił operacyjnie magazyn w Warszawie

Raben Logistics Polska rozpoczął w grudniu operacje w nowym oddziale w Warszawie. To jedyny oddział Raben Logistics Polska, do którego dojechać można.. tramwajem.

Nowy obiekt w stolicy położony jest po prawej stronie Wisły, na terenie Gminy Białołęka. Tam do dyspozycji klientów operatora oddany został magazyn przeładunkowy o powierzchni 7500 mkw. Choć operacje W Raben-Warszawa rozpoczęły się już w listopadzie, oficjalne otwarcie dla pracowników miejsce 8. grudnia 2022 roku.

Równocześnie ze startem operacji przeładunkowych w oddziale uruchomiona została platforma międzynarodowa. Od grudnia z Warszawy wyjeżdżają tzw. wahadła międzynarodowe, czyli samochody z przesyłkami do Krajów Bałtyckich i Finlandii.
- Cieszę się, że teraz Raben może wyraźniej zaznaczyć swoją obecność w Warszawie. Dzięki nowej lokalizacji możemy nie tylko sprawnie dostarczać przesyłki w obrębie miasta, czy obsługiwanego regionu. Nowy punkt na mapie naszych lokalizacji to także kolejny krok w rozwoju firmy, zarówno w zakresie dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej – komentuje Jolanta Sawińska, dyrektor regionu Raben Logistics Polska.

Sam oddział to nowoczesny i ekologiczny obiekt, w którym zastosowano rozwiązania wspierające energooszczędność i niską emisyjność. W tym m.in. świetliki zapewniające dostęp do światła dziennego, czy oświetlenie LED – sterowane czujnikami ruchu. Obiekt jest wyposażony w 71 ramp przeładunkowych oraz innowacyjne rozwiązania magazynowe, takie jak np. wózki widłowe z bateriami Li-lon (litowo-jonowymi), których atutem jest krótki czas uzupełniania energii oraz możliwość doładowywania akumulatorów.

Raben przy ulicy Daniszewskiej ulokowany jest w pobliżu zarówno przystanków autobusowych, jak i pętli tramwajowej Żerań Wschodni, co zdecydowanie ułatwia pracownikom dojazd do miejsca pracy. Zatrudnienie w oddziale znalazło łącznie ok. 250 osób.

(źr. Grupa Raben)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.