Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel przekazuje 60 tyz. zł na organizacje pozarządowe

Kuehne+Nagel w Polsce, w ramach obchodów 30-lecia działalności, przeznaczył 60 000 PLN na wsparcie organizacji pozarządowych.

Poprzez quiz internetowy firma umożliwiła odbiorcom podzielenie kwoty darowizny na trzy inicjatywy – Stowarzyszenie UNICEF Polska oraz Stowarzyszenie Wiosna i jej dwa projekty społeczne: Akademia Przyszłości i Szlachetna Paczka.

Odbiorcy akcji podzielili pulę środków według własnego uznania. W efekcie Kuehne+Nagel wpłaci darowizny w wysokości 20 930 PLN na rzecz Stowarzyszenia UNICEF Polska oraz 39 070 PLN na rzecz Stowarzyszenia Wiosna.

- Jubileusz to wyjątkowy czas nie tylko dla firmy, klientów i pracowników, ale też dla naszego otoczenia. Dlatego zdecydowaliśmy, że będziemy świętować 30. rocznicę działalności w inny niż dotąd sposób. Cieszę się, że ta inicjatywa spotkała się z tak dużym zaangażowaniem i że dzięki niej zaprezentowaliśmy tak wiele nowych informacji o historii naszej firmy. Liczę, że w kolejnych latach będziemy pielęgnować naszą współpracę zarówno z UNICEF Polska, jak i ze Stowarzyszeniem Wiosna – komentuje Wojciech Sienicki, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Kuehne+Nagel.

- Świętowanie poprzez pomaganie to wspaniała inicjatywa. Dziękujemy firmie Kuehne+Nagel oraz wszystkim biorącym udział w quizie za ten świąteczny prezent, który pomoże nam zrobić jeszcze więcej dla dzieci. Z okazji Waszego jubileuszu, w imieniu swoim i całego zespołu UNICEF Polska, życzę Wam kolejnych wspaniałych lat pełnych sukcesów. Jestem przekonana, że nasza współpraca będzie się rozwijać i razem zrobimy jeszcze wiele dobrego dla najmłodszych – powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.