Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS Poland uruchomił trzy nowe oddziały

Do sieci GLS dołączyły: Elbląg, Jaworzno i Ogrodzieniec. Obecnie GLS w naszym kraju posiada już 50 filii, z czego 5 otwarto w tym roku.

Nowo otwarta filia w Elblągu w województwie warmińsko-mazurskim to ważna lokalizacja dla GLS pozwalająca na zwiększenie efektywności w północnej Polsce. – Nowy oddział odciąży filię w Olsztynie i będzie miał duży wpływ również na pracę naszych punktów w województwie pomorskim. Elbląg przejmie część przesyłek, które do tej pory trafiały do naszych lokalizacji Gdańsk-Straszyn i Starogard-Rywałd – mówi Artur Antos, dyrektor operacyjny regionu Wschód GLS Poland.
Dzienna wydajność nowej filii to 2100 paczek doręczonych i 1150 paczek odebranych. Nowy oddział GLS znajduje się w Elblągu przy ulicy Lotniczej. Ma dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe, dwadzieścia bram kurierskich, a powierzchnia magazynowa i biurowa obiektu to 1310 mkw.

GLS otworzył też dwie filie na Śląsku, w Jaworznie i Ogrodzieńcu. Pierwsza z nich, w Jaworznie, obsługuje teren Jaworzna, Mysłowic i Bukowna. Dodatkowo dzięki bliskiej odległości od sortowni regionalnej w Czeladzi, GLS będzie mógł na tym terenie realizować jeszcze efektywniej procesy logistyczne. Oddział w Jaworznie ma dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe i siedem bram kurierskich, a powierzchnia magazynu i biura to blisko 500 mkw. Od stycznia GLS jeszcze zwiększy wydajność w Jaworznie, dzięki magazynowi o dodatkowej powierzchni 1000 mkw. Łącznie będzie dysponować 18 bramami kurierskimi i 3 rozładunkowo-załadunkowymi. Kolejną nowo otwartą lokalizacją GLS na Śląsku jest Ogrodzieniec. Ten oddział obsługuje paczki z terenu Dąbrowy Górniczej, Kluczy, Zawiercia, Ogrodzieńca, Pilicy, Żarnowca, a jego wydajność jest liczona dziennie w 1000 paczek doręczonych i 700 odebranych. Dzięki nowej filii, która wyposażona jest w dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe i osiem bram kurierskich, odciążona zostanie praca takich lokalizacji GLS na Śląsku jak Czeladź czy Częstochowa.

Obecnie, po uruchomieniu nowych filii, GLS posiada 50 lokalizacji na mapie Polski. W tym roku firma otworzyła aż pięć nowych oddziałów – w marcu w Zamościu i w październiku w Tarnowskich Górach. W drugim kwartale ubiegłego roku sieć GLS powiększyła się o filie w Jeleniej Górze, Wieluniu, Krośnie i Gryficach, a jeszcze wcześniej powstały lokalizacje GLS pod Starogardem Gdańskim, na północ od Warszawy - w miejscowości Różan koło Ostrołęki oraz w Wodzisławiu Śląskim.
W ramach GLS w Polsce funkcjonuje również blisko 5000 punktów Szybkiej Paczki w doskonale skomunikowanych lokalizacjach. Cała sieć Grupy GLS to ponad 120 centrów dystrybucji oraz ok. 1600 oddziałów w Europie oraz na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie.

(źr. GLS)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.