Dodaj ogłoszenie o pracy


Nosta Logistik otwiera biuro frachtu lotniczego w Warszawie

NOSTA Logistik przyspiesza tempo rozwoju i rozszerza zakres usług świadczonych na polskim rynku. Wzmacniając globalną ofertę w zakresie frachtu lotniczego i transportu różnych grup towarów, NOSTA Logistik otworzyła właśnie biuro w Warszawie, co powiększa jej sieć w Polsce o czwartą lokalizację.

- Fracht lotniczy ma kluczowe znaczenie dla międzynarodowego biznesu a tym samym zwiększenia naszej konkurencyjności - mówi Daniel Głuchowski, Team Leader Air Freight w NOSTA Logistik. - W odpowiedzi na wyzwania rynku i potrzeby firm poszukujących możliwości rozwoju na arenie międzynarodowej, rozszerzamy teraz naszą ofertę produktową o usługi spedycji lotniczej. Do tej pory w Polsce NOSTA z powodzeniem realizowała głównie usługi spedycji drogowej i morskiej. W tym kontekście, jak podkreśla Daniel Głuchowski, otwarcie biura w Warszawie, przy największym terminalu lotniczym cargo w Polsce, odgrywa strategiczną rolę w rozwoju firmy.
Usługi aircargo oferowane przez nowo otwarty oddział uzupełniają kompleksową obsługę klientów, którzy wysyłają drogą lotniczą swoje przesyłki w imporcie i eksporcie, w tym ekspresowe. Oprócz usług spedycyjnych, NOSTA zarządza konsolidacją przesyłek lotniczych, bezpośrednim załadunkiem oraz lotami czarterowymi (częściowymi lub pełnymi czarterami), a także usługami handlingowymi, odprawami celnymi, transportem do/z lotnisk i dostawami door-to-door. Warszawskie biuro NOSTA specjalizuje się w organizacji i realizacji dostaw lotniczych dla różnych grup towarów, w tym niebezpiecznych i pilnych.

W ramach łańcucha dostaw NOSTA realizuje transporty na całym świecie dzięki współpracy z wieloma liniami lotniczymi oraz uznanymi partnerami lokalnymi i międzynarodowymi. Dostawy lotnicze, organizowane przez NOSTA, obejmują wszystkie destynacje świata, a kluczowym kierunkiem są Stany Zjednoczone. W przyszłości warszawskie biuro ma być wspierane przez oddział NOSTA w Bensenville k/Chicago (USA), który korzysta z usług amerykańskiego partnera posiadającego własny magazyn celny. Dzięki rozbudowanej i silnej sieci logistycznej, NOSTA może teraz oferować transport drobnicowy lotniczy i morski do/z Chicago, w tym odprawę celną oraz dostawy do odbiorców w USA i Polsce.

NOSTA Logistik świadczy usługi spedycyjne na rynku polskim od 2014 r. Nowe biuro w Warszawie jest już czwartą, po Sopocie, Wrocławiu i Słubicach, lokalizacją NOSTA w Polsce. Podstawową działalnością firmy jest organizacja transportów drogowych (FTL, LTL, kombinowanych, chłodniczych, masowych, logistyka paletowa) do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. W oparciu o globalną sieć ponad 40 oddziałów, firma świadczy też usługi frachtu morskiego (LCL, FCL, śródlądowy), lotniczego, kolejowego oraz magazynowania. Warto podkreślić, że NOSTA jest jedną z niewielu firm spedycyjnych w Polsce, która organizuje dostawy towarów FMCG dla sieci handlowych w ramach akcji promocyjnych i sezonowych. Mocną stroną firmy są też specjalne rozwiązania transportowe dla branży metalurgicznej i papierniczej.

Obecnie NOSTA prowadzi rekrutację do działu spedycji lotniczej w nowym oddziale w Warszawie. Docelowo ma tu pracować silny zespół kilkunastu specjalistów z doświadczeniem w zakresie obsługi aircargo.

(źr. Nosta Logistik)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.