Dodaj ogłoszenie o pracy


Nosta Logistik otwiera biuro frachtu lotniczego w Warszawie

NOSTA Logistik przyspiesza tempo rozwoju i rozszerza zakres usług świadczonych na polskim rynku. Wzmacniając globalną ofertę w zakresie frachtu lotniczego i transportu różnych grup towarów, NOSTA Logistik otworzyła właśnie biuro w Warszawie, co powiększa jej sieć w Polsce o czwartą lokalizację.

- Fracht lotniczy ma kluczowe znaczenie dla międzynarodowego biznesu a tym samym zwiększenia naszej konkurencyjności - mówi Daniel Głuchowski, Team Leader Air Freight w NOSTA Logistik. - W odpowiedzi na wyzwania rynku i potrzeby firm poszukujących możliwości rozwoju na arenie międzynarodowej, rozszerzamy teraz naszą ofertę produktową o usługi spedycji lotniczej. Do tej pory w Polsce NOSTA z powodzeniem realizowała głównie usługi spedycji drogowej i morskiej. W tym kontekście, jak podkreśla Daniel Głuchowski, otwarcie biura w Warszawie, przy największym terminalu lotniczym cargo w Polsce, odgrywa strategiczną rolę w rozwoju firmy.
Usługi aircargo oferowane przez nowo otwarty oddział uzupełniają kompleksową obsługę klientów, którzy wysyłają drogą lotniczą swoje przesyłki w imporcie i eksporcie, w tym ekspresowe. Oprócz usług spedycyjnych, NOSTA zarządza konsolidacją przesyłek lotniczych, bezpośrednim załadunkiem oraz lotami czarterowymi (częściowymi lub pełnymi czarterami), a także usługami handlingowymi, odprawami celnymi, transportem do/z lotnisk i dostawami door-to-door. Warszawskie biuro NOSTA specjalizuje się w organizacji i realizacji dostaw lotniczych dla różnych grup towarów, w tym niebezpiecznych i pilnych.

W ramach łańcucha dostaw NOSTA realizuje transporty na całym świecie dzięki współpracy z wieloma liniami lotniczymi oraz uznanymi partnerami lokalnymi i międzynarodowymi. Dostawy lotnicze, organizowane przez NOSTA, obejmują wszystkie destynacje świata, a kluczowym kierunkiem są Stany Zjednoczone. W przyszłości warszawskie biuro ma być wspierane przez oddział NOSTA w Bensenville k/Chicago (USA), który korzysta z usług amerykańskiego partnera posiadającego własny magazyn celny. Dzięki rozbudowanej i silnej sieci logistycznej, NOSTA może teraz oferować transport drobnicowy lotniczy i morski do/z Chicago, w tym odprawę celną oraz dostawy do odbiorców w USA i Polsce.

NOSTA Logistik świadczy usługi spedycyjne na rynku polskim od 2014 r. Nowe biuro w Warszawie jest już czwartą, po Sopocie, Wrocławiu i Słubicach, lokalizacją NOSTA w Polsce. Podstawową działalnością firmy jest organizacja transportów drogowych (FTL, LTL, kombinowanych, chłodniczych, masowych, logistyka paletowa) do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. W oparciu o globalną sieć ponad 40 oddziałów, firma świadczy też usługi frachtu morskiego (LCL, FCL, śródlądowy), lotniczego, kolejowego oraz magazynowania. Warto podkreślić, że NOSTA jest jedną z niewielu firm spedycyjnych w Polsce, która organizuje dostawy towarów FMCG dla sieci handlowych w ramach akcji promocyjnych i sezonowych. Mocną stroną firmy są też specjalne rozwiązania transportowe dla branży metalurgicznej i papierniczej.

Obecnie NOSTA prowadzi rekrutację do działu spedycji lotniczej w nowym oddziale w Warszawie. Docelowo ma tu pracować silny zespół kilkunastu specjalistów z doświadczeniem w zakresie obsługi aircargo.

(źr. Nosta Logistik)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.