Dodaj ogłoszenie o pracy


Świąteczne przesyłki – co i gdzie wysyłamy w grudniu?

Grudzień to najgorętszy okres zarówno dla sprzedawców i kupujących, ale też firm logistycznych, które dbają o jakość i terminowość doręczenia przesyłek. Jak wynika z danych DHL Express przed świętami nie tylko kupujemy i czekamy na zamówienia, ale również sami wysyłamy paczki zagranicę.

Z realizowanych przez DHL Express przesyłek w grudniu, co dziesiąta trafia do odbiorcy w Stanach Zjednoczonych. O połowę mniej Polacy wysyłają do Chin. Okazuje się, że Państwo Środka, z którego najczęściej zamawiamy produkty i towary, stanowi też drugi najpopularniejszy kierunek nadań.
Z krajów europejskich w czołówce znalazły się Wielka Brytania, Niemcy czy Turcja. Co ciekawe, Polacy wysyłają również do miejsc w Ameryce Południowej i Środkowej (np. Boliwia, Argentyna, Honduras, Paragwaj, Gwadelupa) oraz Azji (np. Malediwy czy Turkmenistan).

— Czas przed świętami pewnie wielu osobom kojarzy się głównie z przygotowaniami, w tym z zamawianiem prezentów w zagranicznych sklepach. Jednak konsumenci oraz polskie firmy równie intensywnie nadają przesyłki do innych krajów. Warto wiedzieć, że nasza gospodarka jest jedną z ważniejszych na arenie międzynarodowego handlu — w raporcie „DHL Trade Growth Atlas 2022” Polska pod względem tempa oraz skali wzrostu wymiany handlowej znalazła się w pierwszej dwudziestce państw obok m.in. Chin czy Irlandii. DHL Express jest częścią tego procesu i nadaje rytm międzynarodowej wymianie. Jesteśmy obecni w 220 krajach i terytoriach na całym świecie, co pozwala nam wspierać klientów w kwestiach celnych, szczególnie w tym intensywnym czasie przedświątecznym, kiedy czas dostawy ma kluczowe znaczenie – komentuje Edwin Osiecki, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w DHL Express Polska.

Wartość oraz zawartość przesyłek Równie zróżnicowane, co kierunki nadań, są same przesyłki. Z danych DHL Express wynika, że Polacy najczęściej nadają przedmioty lub paczki o wartości pomiędzy 130 a 200 zł, a średnio wartość przesyłki oscyluje wokół 270 zł. Zdarzają się również takie, których wartość sięga 10,000 zł. Różnorodność dotyczy też wagi przesyłek. Najwięcej jest tych ważących ok. 1,5 kg, natomiast pojawiają się także paczki przekraczające 300 kg. Średnia waga przesyłki wysyłanej za granicę wynosi 2,5 kg.

W przesyłce z Polski zagraniczni odbiorcy najczęściej znajdą produkty spożywcze, zabawki oraz ubrania i akcesoria. Wśród najpopularniejszych przedmiotów i towarów znalazła się również elektronika,
w tym hulajnogi elektryczne.

— Popularność ekspresowych przesyłek lotniczych wśród wysyłających różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, w tym komputery, akumulatory, sprzęt RTV czy zabawki nie jest zaskakująca. Ma to związek m.in. z potrzebą odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotów zawierających np. akumulatory czy nawet zwykłe baterie. Mogą być one zaklasyfikowane jako towar niebezpieczny (DGR), wobec którego stosowane są specjalne przepisy. Natomiast trudno o bezpieczniejszy i pewniejszy środek transportu niż lotnicze cargo, zwłaszcza jeśli liczy się czas dostawy i wsparcie w procedurach celnych. Obsługiwane przez nas firmy oraz klienci cenią sobie możliwość dostawy tego rodzaju towarów do 115 krajów na całym świecie — dodaje Edwin Osiecki.

(źr. DHL Express)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.