Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics przedłuża kontrakt z ASOS

CEVA Logistics podpisała długoletni kontrakt przedłużający współpracę z ASOS, modową platformą sprzedażową, na świadczenie usług fulfilment w magazynie o powierzchni 80 tys. mkw. w Großbeeren w Niemczech. Z nowoczesnego centrum fulfilment, o zdolności składowania ok. 25 mln artykułów, CEVA realizować będzie zamówienia klientów ASOS w 62 krajach.

Współpracę z ASOS w Großbeeren, wcześniej poprzez Commerce & Lifecycle Services Ingram Micro, CEVA Logistics rozpoczęła już w 2014 roku. Teraz umowa została przedłużona o kolejne 5 lat, do 2027 roku. W ramach umowy CEVA będzie odpowiadać za przyjęcia towarów przychodzących, magazynowanie, realizację zamówień e-commerce oraz wysyłkę do klientów. Dedykowany magazyn w Großbeeren jest położony strategicznie w pobliżu hubów największych firm kurierskich w Europie.
CEVA Logistics zatrudnia w Großbeeren ok. 3300 osób, pracujących w trybie trzyzmianowym, przez 6 dni w tygodniu. Centrum fulfilment jest prawie w całości zautomatyzowane i wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Należą do nich automatyczny system procesowania przesyłek przychodzących, zautomatyzowany system składowania i wyszukiwania, stacje „goods-to-person", pocket sorter, stacje sortujące, dodatkowy sorter przesyłek, dynamiczna strefa buforowa i rozbudowana sieć przenośników. Eksperci CEVA monitorują całość operacji z dedykowanego centrum kontroli. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, CEVA i ASOS znacznie przyspieszą czas obsługi zamówień internetowych, jednocześnie optymalizując warunki pracy dla pracowników.

Nowe centra fulfilment dla branży modowej w Magnicach i Sulechowie
Przedłużenie kontraktu z ASOS jest kolejnym ważnym etapem w rozwoju usług, umacniającym pozycję CEVA na rynku usług logistyki kontraktowej i e-commerce dla branży modowej. W tym roku firma podpisała nowe umowy i rozpoczęła współpracę z wiodącymi platformami sprzedażowymi. Należy do nich pięcioletni kontrakt na obsługę logistyczną AboutYou, dla której CEVA świadczy usługi fulfillment w nowym centrum dystrybucyjnym o powierzchni 40 tys. mkw. w podwrocławskich Magnicach. Do klientów CEVA dołączył też BestSecret. Firma ma zarządzać logistyką i operacjami w centrum fulfillment o powierzchni 80 tys. mkw. w Sulechowie. Jego uruchomienie zaplanowano na wiosnę 2023 roku. W obu tych magazynach CEVA wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i stawia na automatyzację procesów. Ich zastosowanie zapewnia jeszcze większą efektywność obsługi operacyjnej i znacznie skraca czas realizacji zamówień internetowych.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.