Dodaj ogłoszenie o pracy


FastPayment w Teleroute – płatność w ciągu 2 godzin

W Polsce średni czas oczekiwania na otrzymanie pieniędzy od wystawienia faktury przez przewoźnika wynosi od 45 do 60 dni. Jednak przy bezprecedensowo rosnących kosztach paliwa i operacji transportowych wielu przewoźników po prostu nie może sobie pozwolić na tak długie oczekiwanie na zapłatę za wykonaną usługę transportową. FastPayment, rozwiązanie zaprojektowane przez Teleroute, ma rozwiązać problem długich terminów płatności. Usługa jest bezpieczna, a cały proces ubiegania się o finansowanie krótkoterminowe dla poszczególnych faktur odbywa się w 100% online, bez skomplikowanych formalności. Wypłata następuje w ciągu kilku godzin.

Wdrożenie FastPayment w Polsce jest rozszerzeniem usługi, która z powodzeniem działa już w Hiszpanii i krajach Beneluksu. – Z rozmów z naszymi klientami wynika, że wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie zna pozabankowych rozwiązań finansowych takich jak faktoring lub uważa, że ich firma nie może ubiegać się o taką usługę – stwierdził Fabrice Douteaud, General Manager Teleroute. Dzięki usłudze FastPayment oferowanej za pośrednictwem Teleroute usuwamy tę barierę i bezpośrednio pomagamy biznesom naszych klientów. Spotkaliśmy się z nimi, wysłuchaliśmy ich obaw i starannie opracowaliśmy rozwiązanie, które jest łatwo dostępne – dodał Douteaud.

FastPayment jest częścią szerszego ekosystemu usług finansowych dla przewoźników oferowanych przez giełdę transportową Alpega. Jest wśród nich Gwarancja Płatności, czyli usługa ubezpieczenia faktur oraz polubowna Usługa Mediacji. Obie usługi zmniejszają ryzyko braku płatności przez dłużnika i można z nich skorzystać w pełni online za pośrednictwem giełdy transportowej.

Teleroute codziennie oferuje przewoźnikom ponad 350 000 ładunków, którymi mogą zapełnić swoje pojazdy, aby zwiększyć liczbę operacji i ograniczyć puste przebiegi. Obecnie w całej Europie 40% ciężarówek na drogach jeździ na pusto, odpowiadając za 20% zatorów na autostradach i emitując 120 milionów ton CO2 do środowiska rocznie. Zrównoważenie tej ilości emisji odpowiadałoby „pracy” 4,3 mld drzew roczni.

(źr. Teleroute)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.