Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO wdraża najwięcej technologii w swej historii

GXO wprowadza więcej innowacji i technologii z zakresu robotyki niż w jakimkolwiek innym kwartale w swojej historii, aby wesprzeć rozwój działalności klientów i świąteczny szczyt zamówień. Do końca roku operator będzie miał około 7,6 tys. rozwiązań technologicznych działających w centrach logistycznych na całym świecie, w tym coboty i roboty, skanery wizyjne, zautomatyzowane pojazdy kierowane (AGV) oraz roboty typu "towar do człowiek", co oznacza wzrost o ponad 50% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Firma skupia się na ciągłym doskonaleniu korzystając z nowych technologii dla zwiększania swych udziałów rynkowych i wzmacniania współpracy z wieloma wiodącymi markami na świecie. Wprowadzanie nowych technologii odgrywa znaczącą rolę w zwiększaniu satysfakcji pracowników z wykonywanej pracy, umożliwiając im rozwój kariery zawodowej, utrzymanie zadowolenia z pracy oraz wpływa na ich chęć pozostania w firmie. Roboty współpracujące ("coboty"), roboty typu "towar do człowieka" oraz skanery ubieralne zmniejszają także fizyczne obciążenie pracą, skracając czas szkolenia w wybranych przypadkach nawet o 80%. GXO wykorzystuje również technologie, które pomagają klientom osiągać cele środowiskowe poprzez stosowanie zarówno maszyn zmniejszających ilość odpadów dzięki dopasowaniu wielkości opakowań kartonowych, jak i zaawansowanego oprogramowania do optymalizacji zapasów.

30% przychodów GXO pochodzi z obsługi magazynów zautomatyzowanych, podczas gdy średnia dla branży wynosi 5%. To sprawia, że GXO jest liderem w dostarczaniu dostosowanych do potrzeb, innowacyjnych rozwiązań automatyzacji w logistyce. GXO wspiera rozwój branży łańcucha dostaw w zakresie innowacyjnego wykorzystania technologii i automatyzacji, czego dowodem jest nawiązanie współpracy z Sente Foundry, firmą z Chicago zajmującą się kapitałem wysokiego ryzyka i innowacjami, w celu wyszukiwania na całym świecie innowacyjnych startupów technologicznych oraz podpisanie wieloletniej umowy na wyłączność z 6 River Systems na rozszerzenie dostaw robotów współpracujących.

(źr. GXO Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.