Dodaj ogłoszenie o pracy


W Rzeszowie powstaje nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki

Magazyn, wspierający rozwój sieci sklepów Stokrotka, ma zacząć funkcjonować w ostatnim kwartale 2023 roku. Zatrudnienie znajdzie tam nawet 200 osób. Rekrutacja ruszy na początku przyszłego roku.

Zlokalizowany w województwie podkarpackim magazyn zajmie ponad 26 tys. mkw. powierzchni. Nowe centrum będzie docelowo zaopatrywać w artykuły spożywcze 250 sklepów sieci Stokrotka.

– Powstanie nowego centrum dystrybucyjnego w Rzeszowie to kolejny dowód na dynamiczny rozwój naszej sieci. Konsekwentnie zwiększamy liczbę sklepów w całym kraju, w związku z czym rozbudowujemy również naszą sieć logistyczną. Centra dystrybucyjne są bardzo ważnym elementem w systemie dostaw. Dzięki nowemu magazynowi zwiększymy efektywność naszego działania, skracając czas potrzebny na dostawy produktów do sklepów w województwie podkarpackim. Optymalizacja w tym zakresie jest dla nas ważna zarówno ze względu na kluczowe znaczenie w naszej ofercie produktów świeżych, wysokiej jakości, jak i wartość takich działań dla środowiska – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

W nowym magazynie kompletacja towarów odbywać się będzie za pomocą systemu głosowego. Zgodnie z założeniami, już na etapie fazy projektowej, zaplanowano również wdrożenie rozwiązań przyjaznych środowisku. W magazynie zastosowano oświetlenie ledowe. System chłodniczy zostanie zoptymalizowany pod względem zużycia energii i oparty o wykorzystanie naturalnych gazów. Dodatkowo konstrukcja budynku będzie umożliwiała montaż rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

Obecnie Stokrotka posiada trzy nowoczesne centra dystrybucyjne: w Teresinie w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim oraz w Lublinie.

(źr. Stokrotka)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.