Dodaj ogłoszenie o pracy


GEODIS zostaje w SEGRO Logistics Park Stryków

GEODIS przedłuża umowę najmu w SEGRO Logistics Park Stryków. Firma wprowadziła się do budynku w 2013 roku i wynajmuje dziś ponad 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

GEODIS jest obecny w Polsce od 2001 r. Spółka działa obecnie w 32 lokalizacjach w Polsce, zatrudniając ponad 1400 pracowników. Od 2013 roku korzysta także z powierzchni magazynowej SEGRO w Strykowie w okolicach Łodzi.

- Oferujemy wachlarz szytych na miarę rozwiązań logistycznych. Kiedy dziewięć lat temu poszukiwaliśmy przestrzeni magazynowej dla logistyki GEODIS, potrzebowaliśmy partnera, który mógłby odpowiedzieć na konkretne potrzeby branży TSL i wsparłby naszą ekspansję na rynku. Dzięki SEGRO udało się nam wynająć w Strykowie przestrzeń, która odpowiada naszym wymaganiom i pozwala nam znacznie usprawnić codzienną obsługę logistyczną w regionie. Dlatego przedłużamy najem obiektu i dziękujemy za dotychczasową profesjonalną obsługę - wyjaśnia Bogdan Młynarczyk, dyrektor generalny GEODIS Poland.

- Niezwykle cieszy nas fakt, że centrum logistyczne SEGRO w Strykowie niezmiennie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców, którzy pozostają z nami na dłużej. Wieloletnie, obustronnie korzystne kontrakty są obecnie wizytówką tej inwestycji - tak jest również w przypadku powierzchni dla firmy GEODIS Poland. Nie bez znaczenia dla wieloletniej współpracy jest dalekowzroczny sposób planowania biznesu przez SEGRO, w tym gwarancja stałych cen energii i gazu, które zakontraktowaliśmy w 2021 r., zatem również w 2022 r. pozostają na ówczesnym, obecnie bardzo konkurencyjnym poziomie. W obliczu stale rosnących cen mediów, nasi klienci doceniają nie tylko zapobiegliwość naszej firmy w tym obszarze, ale także technologie wspierające niskoemisyjność. Stosujemy je w naszych obiektach w ramach programu Odpowiedzialne SEGRO, którego jednym z celów jest zeroemisyjność do 2030 roku - mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Stryków charakteryzuje się doskonałą lokalizacją: położony jest na 87-hektarowym terenie, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch najważniejszych arterii komunikacyjnych Polski - autostrad A1 i A2 oraz 8 km od granic Łodzi, przy węźle Stryków. Takie położenie umożliwia płynną logistykę towarów oraz idealną komunikację drogową, dostosowaną do wymagań dużych i średnich firm.

(źr. GEODIS)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.