Dodaj ogłoszenie o pracy


GEODIS zostaje w SEGRO Logistics Park Stryków

GEODIS przedłuża umowę najmu w SEGRO Logistics Park Stryków. Firma wprowadziła się do budynku w 2013 roku i wynajmuje dziś ponad 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

GEODIS jest obecny w Polsce od 2001 r. Spółka działa obecnie w 32 lokalizacjach w Polsce, zatrudniając ponad 1400 pracowników. Od 2013 roku korzysta także z powierzchni magazynowej SEGRO w Strykowie w okolicach Łodzi.

- Oferujemy wachlarz szytych na miarę rozwiązań logistycznych. Kiedy dziewięć lat temu poszukiwaliśmy przestrzeni magazynowej dla logistyki GEODIS, potrzebowaliśmy partnera, który mógłby odpowiedzieć na konkretne potrzeby branży TSL i wsparłby naszą ekspansję na rynku. Dzięki SEGRO udało się nam wynająć w Strykowie przestrzeń, która odpowiada naszym wymaganiom i pozwala nam znacznie usprawnić codzienną obsługę logistyczną w regionie. Dlatego przedłużamy najem obiektu i dziękujemy za dotychczasową profesjonalną obsługę - wyjaśnia Bogdan Młynarczyk, dyrektor generalny GEODIS Poland.

- Niezwykle cieszy nas fakt, że centrum logistyczne SEGRO w Strykowie niezmiennie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców, którzy pozostają z nami na dłużej. Wieloletnie, obustronnie korzystne kontrakty są obecnie wizytówką tej inwestycji - tak jest również w przypadku powierzchni dla firmy GEODIS Poland. Nie bez znaczenia dla wieloletniej współpracy jest dalekowzroczny sposób planowania biznesu przez SEGRO, w tym gwarancja stałych cen energii i gazu, które zakontraktowaliśmy w 2021 r., zatem również w 2022 r. pozostają na ówczesnym, obecnie bardzo konkurencyjnym poziomie. W obliczu stale rosnących cen mediów, nasi klienci doceniają nie tylko zapobiegliwość naszej firmy w tym obszarze, ale także technologie wspierające niskoemisyjność. Stosujemy je w naszych obiektach w ramach programu Odpowiedzialne SEGRO, którego jednym z celów jest zeroemisyjność do 2030 roku - mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Stryków charakteryzuje się doskonałą lokalizacją: położony jest na 87-hektarowym terenie, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch najważniejszych arterii komunikacyjnych Polski - autostrad A1 i A2 oraz 8 km od granic Łodzi, przy węźle Stryków. Takie położenie umożliwia płynną logistykę towarów oraz idealną komunikację drogową, dostosowaną do wymagań dużych i średnich firm.

(źr. GEODIS)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.