Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Inelo przejęta przez Eurowag

Grupa Inelo, dostawca zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla transportu ciężkiego w regionie CEE, kontrolowana od 2018 roku przez fundusz private equity Innova/6 SCA SICAV-RAIF z grupy Innova Capital, została przejęta przez Eurowag. Wartość transakcji to ponad 300 mln euro.

Ogólnoeuropejska zintegrowana platforma płatnicza i mobility, skoncentrowana na branży komercyjnego transportu drogowego (CRT) przejmuje 100 proc. udziałów polskiej spółki. Tym samym rozszerza swoje portfolio o lidera nowoczesnych rozwiązań do zarządzania czasem pracy i flotą, obecnego na 16 europejskich rynkach i praktycznie podwaja swoją bazę urządzeń telematycznych. Przed Grupą Inelo otwierają się nowe możliwości na europejskim rynku rozwiązań dla transportu, z kolei założyciel i CEO Eurowag, Martin Vohánka podkreśla, że akwizycja przyspieszy rozwój zintegrowanej platformy typu end-to-end i pozwoli uczynić branżę CRT wydajniejszą i bardziej transparentną.

Grupa Inelo to międzynarodowy specjalista od rozwiązań dla komercyjnego transportu drogowego. Firma jest obecna na kilkunastu europejskich rynkach i od 20 lat wyposaża sektor TSL w cyfrowe rozwiązania z zakresu systemów satelitarnej lokalizacji pojazdów oraz oprogramowania do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców. Przez ostatnie kilka lat, działając w ramach funduszu Innova Capital, dokonała 4 strategicznych akwizycji spółek: NUSS, Marcos Bis, CVS Mobile oraz FireTMS. Umożliwiło to Grupie dynamiczny rozwój i przekształcenie się z lokalnego gracza w lidera w obszarze zintegrowanej technologii dla transportu w regionie CEE. Ponadto po ostatnich akwizycjach Grupa Inelo stała się też numerem 1. na rynku TMS w Polsce. Obecnie około 87 tys. pojazdów posiada zainstalowane urządzenia telematyczne Grupy Inelo, z oprogramowania do rozliczania czasu pracy korzysta ok. 100 tys. kierowców, a blisko 60 tys. jest rozliczanych w ramach usługi OCRK. Ponadto polska spółka zaopatruje 43 inspekcje kontrolne w 23 krajach w narzędzia pozwalające nadzorować międzynarodowy transport drogowy.

- Jesteśmy beneficjentem fali digitalizacji branży komercyjnego transportu drogowego i ten potencjał dostrzegła Grupa Eurowag. Cieszę się, że dzięki partnerstwie z Eurowag będziemy mogli kontynuować rozwój oferty „one stop shop” dla sektora CRT na terenie całej Europy, a łącząc siły z paneuropejskim liderem znacznie przyspieszymy – mówi Magdalena Magnuszewska, prezes Grupy Inelo.

Eurowag został założony w 1995 roku i jest wiodącą ogólnoeuropejską zintegrowaną platformą płatności i mobilności, skoncentrowaną na branży komercyjnego transportu drogowego. Innowacyjne rozwiązania Eurowag wspierają funkcjonowanie małych i średnich firm z branży CRT w całej Europie, dzięki połączeniu rozwiązań płatniczych, bezproblemowej technologii, cyfrowemu ekosystemowi opartemu na danych oraz jakościowej obsłudze klienta. W 2022 roku została włączona do indeksu giełdowego FTSE 250 na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. Dokonana akwizycja umacnia pozycję Eurowag w Polsce, czyli w kraju, który jednocześnie posiada największą flotę transportową w całej UE i jest liderem na europejskim rynku komercyjnych przewozów drogowych. Ponadto umożliwia Eurowag ekspansję geograficzną m.in. w kierunku Słowenii, Chorwacji i Serbii oraz zapewnia oprogramowanie dla służb publicznych w 23 krajach EU, pozwalające nadzorować branżę CRT.

- Ta strategicznie ważna dla nas transakcja nie tylko znacząco powiększa skalę działalności Eurowag, ale także przybliża nas do celu, jakim jest dostarczenie w pełni zintegrowanej, cyfrowej i kompleksowej platformy typu end-to-end dla klientów z sektora komercyjnego transportu drogowego. Grupa Inelo rozszerza naszą sieć o ok. 87 tys. pojazdów ciężarowych wyposażonych w urządzenia telematyczne i umacnia naszą pozycję wiodącego dostawcy rozwiązań do zarządzania flotą dla branży CRT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Co ważne, dodaje także nowe produkty do naszej platformy w zakresie rozwiązań do zarządzania czasem pracy, które stanowi usługę o znaczeniu krytycznym i decyduje o retencji klientów. Z niecierpliwością czekamy na powitanie Magdaleny Magnuszewskiej oraz całego zespołu Inelo w Eurowag i współpracę z nimi przy rozwoju naszej cyfrowej platformy typu end-to-end – mówi Martin Vohánka, Eurowag.

Inelo pod skrzydłami Innovy – 4 lata współpracy
Inelo zmienia właściciela po ponad czterech latach, od kiedy w grupę zainwestował wiodący środkowoeuropejski doradca private equity – Innova Capital. - Jesteśmy zaszczyceni, że nasze doświadczenie, a także zaangażowanie finansowe przyczyniły się do przekształcenia Inelo z lokalnej firmy w wiodącego gracza w Europie Środkowo-Wschodniej w dziedzinie technologii transportowych. Będąc w portfelu funduszu Innova/6, Grupa Inelo dokonało 4 dodatkowych przejęć i znacznie rozszerzyła zarówno swoje portfolio produktowe, jak i zasięg geograficzny. Firma konsekwentnie realizuje skuteczną strategię one-stop-shop, wykorzystując swoje silne możliwości technologiczne, aby oferować najlepsze w swojej klasie produkty klientom na 16 rynkach europejskich – powiedział Krzysztof Kulig, Senior Partner w Innova Capital. Cieszymy się bardzo, że po prawie pięciu latach naszej współpracy, Inelo będzie miało szansę na dalszy szybki rozwój w Grupie Eurowag. Wierzymy też, że przed zespołem Inelo czeka jeszcze wiele sukcesów i chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, a w szczególności Magdalenie Magnuszewskiej, Prezes Zarządu firmy, za bardzo owocną i udaną współpracę. – dodaje Kulig.

(źr. INELO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.