Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics z certyfikatem IFS Logistics

Oddział Rohlig Suus Logistics w Konstantynowie Łódzkim otrzymał międzynarodowy certyfikat IFS Logistics, który potwierdza wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności.

System IFS Logistics obejmuje firmy działające w branży logistycznej oraz podmioty odpowiedzialne za transport i przechowywanie żywności. Jest potwierdzeniem,
że przedsiębiorstwo spełniło wszelkie międzynarodowe standardy i regulacje dot. składowania i magazynowania materiałów wykorzystywanych do produkcji żywności, w tym również opakowań oraz produktów niespożywczych.

– Certyfikat IFS potwierdza wysokie standardy usług realizowanych dla producentów żywności. Jej bezpieczeństwo jest bez wątpienia priorytetem dla całej branży i zobowiązaniem wobec klienta końcowego. Przed operatorami logistycznymi stawiane są wysokie wymagania w zakresie magazynowania oraz transportu produktów. Certyfikat potwierdza, że nasze standardy oraz infrastruktura oddziału w Konstantynowie Łódzkim gwarantują najwyższe bezpieczeństwo
i przejrzystość realizowanych procesów – mówi Jakub Mikołajczyk Dyrektor oddziału Łódź, ROHLIG SUUS Logistics.

Wdrażanie standardu IFS Logistics wymaga od firm zastosowania wielu rozwiązań w obszarze przede wszystkim magazynowania, a także transportu. Niezbędnym standardem jest wprowadzenie monitoringu w magazynach z żywnością, procedur dot. higieny w obiektach oraz przeszkolenie pracowników w zakresie standardów IFS oraz HACCP. Certyfikowana firma zobowiązana jest do regularnego przeprowadzania audytów weryfikujących, które potwierdzą, że system logistyczny jest zarządzany poprawnie.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.