Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics z certyfikatem IFS Logistics

Oddział Rohlig Suus Logistics w Konstantynowie Łódzkim otrzymał międzynarodowy certyfikat IFS Logistics, który potwierdza wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności.

System IFS Logistics obejmuje firmy działające w branży logistycznej oraz podmioty odpowiedzialne za transport i przechowywanie żywności. Jest potwierdzeniem,
że przedsiębiorstwo spełniło wszelkie międzynarodowe standardy i regulacje dot. składowania i magazynowania materiałów wykorzystywanych do produkcji żywności, w tym również opakowań oraz produktów niespożywczych.

– Certyfikat IFS potwierdza wysokie standardy usług realizowanych dla producentów żywności. Jej bezpieczeństwo jest bez wątpienia priorytetem dla całej branży i zobowiązaniem wobec klienta końcowego. Przed operatorami logistycznymi stawiane są wysokie wymagania w zakresie magazynowania oraz transportu produktów. Certyfikat potwierdza, że nasze standardy oraz infrastruktura oddziału w Konstantynowie Łódzkim gwarantują najwyższe bezpieczeństwo
i przejrzystość realizowanych procesów – mówi Jakub Mikołajczyk Dyrektor oddziału Łódź, ROHLIG SUUS Logistics.

Wdrażanie standardu IFS Logistics wymaga od firm zastosowania wielu rozwiązań w obszarze przede wszystkim magazynowania, a także transportu. Niezbędnym standardem jest wprowadzenie monitoringu w magazynach z żywnością, procedur dot. higieny w obiektach oraz przeszkolenie pracowników w zakresie standardów IFS oraz HACCP. Certyfikowana firma zobowiązana jest do regularnego przeprowadzania audytów weryfikujących, które potwierdzą, że system logistyczny jest zarządzany poprawnie.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.