Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchomił szybkie linie drobnicowe na trasie Wrocław - Holandia

Wrocławski oddział Dachser uruchomił we wrześniu dwie nowe bezpośrednie linie drobnicowe do Holandii. Umożliwia to dostawy na terenie całych Niderlandów w ciągu 48 godzin.

Dotychczas funkcjonowała tylko jedna linia łącząca Wrocław z północną częścią Holandii. Teraz zasięg Dachser rozszerzył się na pozostałą część tego kraju. Jedna z nowo otwartych linii prowadzi do Rotterdamu, a druga do Zavenaar. Dzięki nowym rozwiązaniom dostawy - głównie z branży metalowej, elektrycznej i papierniczej - będą obsługiwane jeszcze szybciej. Wszystkie kursy realizowane są codziennie.

Organizacja dodatkowych połączeń ma na celu skrócenie czasu dostaw i zwiększenie bezpieczeństwa tranzytu. To rozwiązanie minimalizuje ryzyko uszkodzeń oraz potencjalnych opóźnień w transporcie poprzez eliminację zbędnych punktów przeładunków. Oznacza także bardziej konkurencyjne warunki cenowe.
Zmiana sposobu dostawy wiążę się również z redukcją zużycia paliwa, a tym samym zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych związanych z transportem. Na obniżony ślad węglowy wpływa także zastosowanie kontenerów wymiennych zamiast standardowych naczep.

- Transport oparty jest na kontenerach swap, które umożliwiają załadunek na podwójnym pokładzie, mieszcząc maksymalnie 72 palety EUR, w porównaniu do 33 na standardowej naczepie. Rozwiązanie to ma wymiar ekologiczny, pozwalając na zmniejszenie śladu węglowego o ponad 50% – mówi Tomasz Szczepura, kierownik Działu Handlowego oddziału Dachser we Wrocławiu.

- Nowe połączenia są realizowane w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na transport do i z Polski w kierunku Morza Północnego. Holandia i Polska jeszcze nigdy nie były tak blisko siebie. Uruchomienie nowych połączeń będzie dla naszych klientów zauważalną zmianą, która przełoży się na szybsze i jeszcze bezpieczniejsze dostawy, maksymalizując zadowolenie konsumentów ze sposobu realizacji – stwierdza Tomasz Szczepura.

(źr. Dachser)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.