Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchomił szybkie linie drobnicowe na trasie Wrocław - Holandia

Wrocławski oddział Dachser uruchomił we wrześniu dwie nowe bezpośrednie linie drobnicowe do Holandii. Umożliwia to dostawy na terenie całych Niderlandów w ciągu 48 godzin.

Dotychczas funkcjonowała tylko jedna linia łącząca Wrocław z północną częścią Holandii. Teraz zasięg Dachser rozszerzył się na pozostałą część tego kraju. Jedna z nowo otwartych linii prowadzi do Rotterdamu, a druga do Zavenaar. Dzięki nowym rozwiązaniom dostawy - głównie z branży metalowej, elektrycznej i papierniczej - będą obsługiwane jeszcze szybciej. Wszystkie kursy realizowane są codziennie.

Organizacja dodatkowych połączeń ma na celu skrócenie czasu dostaw i zwiększenie bezpieczeństwa tranzytu. To rozwiązanie minimalizuje ryzyko uszkodzeń oraz potencjalnych opóźnień w transporcie poprzez eliminację zbędnych punktów przeładunków. Oznacza także bardziej konkurencyjne warunki cenowe.
Zmiana sposobu dostawy wiążę się również z redukcją zużycia paliwa, a tym samym zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych związanych z transportem. Na obniżony ślad węglowy wpływa także zastosowanie kontenerów wymiennych zamiast standardowych naczep.

- Transport oparty jest na kontenerach swap, które umożliwiają załadunek na podwójnym pokładzie, mieszcząc maksymalnie 72 palety EUR, w porównaniu do 33 na standardowej naczepie. Rozwiązanie to ma wymiar ekologiczny, pozwalając na zmniejszenie śladu węglowego o ponad 50% – mówi Tomasz Szczepura, kierownik Działu Handlowego oddziału Dachser we Wrocławiu.

- Nowe połączenia są realizowane w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na transport do i z Polski w kierunku Morza Północnego. Holandia i Polska jeszcze nigdy nie były tak blisko siebie. Uruchomienie nowych połączeń będzie dla naszych klientów zauważalną zmianą, która przełoży się na szybsze i jeszcze bezpieczniejsze dostawy, maksymalizując zadowolenie konsumentów ze sposobu realizacji – stwierdza Tomasz Szczepura.

(źr. Dachser)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.