Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel i Novo Nordisk rozszerzają współpracę

Novo Nordisk, globalna firma medyczna, rozszerza współpracę z Kuehne+Nagel w celu stymulowania rozwoju zrównoważonych paliw lotniczych (SAF). To partnerstwo jest krokiem w kierunku realizacji ambitnego celu Novo Nordisk, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji CO2 z działalności operacyjnej i transportowej do 2030 roku. Dzięki zabezpieczeniu 12 milionów litrów zrównoważonego paliwa lotniczego, Novo Nordisk będzie w stanie zastąpić paliwa kopalne we wszystkich przewozach lotniczych realizowanych przez Kuehne+Nagel w 2022 roku.

Po wyznaczeniu ambitnych celów w zakresie redukcji emisji, Kuehne+Nagel wspiera klientów w przejściu na niskoemisyjny model biznesowy, dostarczając różnorodne rozwiązania, mające na celu redukcję lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla. Jednym z kluczowych działań Kuehne+Nagel jest kontynuowanie inwestycji we wprowadzanie alternatywnych paliw lotniczych i tym samym rozszerzanie swojej oferty. Novo Nordisk wybrał opcję zrównoważonego paliwa Kuehne+Nagel, aby zmniejszyć wpływ środowiskowy swoich przesyłek lotniczych w 2022 r. Wykorzystanie 12 milionów litrów Kuehne+Nagel SAF do wszystkich przesyłek lotniczych Novo Nordisk pozwala uniknąć ok. 30 000 ton CO2.

- Novo Nordisk jest nie tylko liderem we wprowadzaniu zmian w walce z cukrzycą i innymi poważnymi chorobami przewlekłymi, ale także w zakresie transportu, poprzez wykorzystanie zrównoważonych opcji. Cieszę się, że dzięki naszym globalnym rozwiązaniom SAF klienci mogą łatwo przejść na niskoemisyjny transport lotniczy. To kolejny krok na drodze do celu „zero impact” i kolejny sygnał dla bardziej zrównoważonej produkcji i użytkowania paliw na całym świecie - powiedział Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel odpowiedzialny za logistykę lotniczą.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.