Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel i Novo Nordisk rozszerzają współpracę

Novo Nordisk, globalna firma medyczna, rozszerza współpracę z Kuehne+Nagel w celu stymulowania rozwoju zrównoważonych paliw lotniczych (SAF). To partnerstwo jest krokiem w kierunku realizacji ambitnego celu Novo Nordisk, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji CO2 z działalności operacyjnej i transportowej do 2030 roku. Dzięki zabezpieczeniu 12 milionów litrów zrównoważonego paliwa lotniczego, Novo Nordisk będzie w stanie zastąpić paliwa kopalne we wszystkich przewozach lotniczych realizowanych przez Kuehne+Nagel w 2022 roku.

Po wyznaczeniu ambitnych celów w zakresie redukcji emisji, Kuehne+Nagel wspiera klientów w przejściu na niskoemisyjny model biznesowy, dostarczając różnorodne rozwiązania, mające na celu redukcję lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla. Jednym z kluczowych działań Kuehne+Nagel jest kontynuowanie inwestycji we wprowadzanie alternatywnych paliw lotniczych i tym samym rozszerzanie swojej oferty. Novo Nordisk wybrał opcję zrównoważonego paliwa Kuehne+Nagel, aby zmniejszyć wpływ środowiskowy swoich przesyłek lotniczych w 2022 r. Wykorzystanie 12 milionów litrów Kuehne+Nagel SAF do wszystkich przesyłek lotniczych Novo Nordisk pozwala uniknąć ok. 30 000 ton CO2.

- Novo Nordisk jest nie tylko liderem we wprowadzaniu zmian w walce z cukrzycą i innymi poważnymi chorobami przewlekłymi, ale także w zakresie transportu, poprzez wykorzystanie zrównoważonych opcji. Cieszę się, że dzięki naszym globalnym rozwiązaniom SAF klienci mogą łatwo przejść na niskoemisyjny transport lotniczy. To kolejny krok na drodze do celu „zero impact” i kolejny sygnał dla bardziej zrównoważonej produkcji i użytkowania paliw na całym świecie - powiedział Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel odpowiedzialny za logistykę lotniczą.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.