Dodaj ogłoszenie o pracy


ID Logistics operatorem logistycznym Nutrabolt

ID Logistics podpisało nowy kontrakt z Nutrabolt, producentem napojów energetycznych. W ramach współpracy partnerskiej operator odpowiada za zarządzanie operacjami logistycznymi i usługami co-packingu w centrum dystrybucji w stanie Nowy Jork (USA).

Nutrabolt to jedna z najszybciej rozwijających się firm produkujących napoje energetyczne w Stanach Zjednoczonych. ID Logistics ma wspierać jej rozwój na rynkach: krajowym i międzynarodowych. Nowe centrum dystrybucji, położone na wschodnim wybrzeżu USA, jest piątą operacją zarządzaną przez operatora logistycznego dla Nutrabolt. Magazyn o powierzchni 21 000 mkw. położony jest w Rotterdamie w stanie Nowy Jork, w odległości ok. 16 km od zakładu produkcyjnego.

Jako operator logistycznym, ID Logistics odpowiada za nadzór nad operacjami co-packingu, a także innymi usługami logistycznymi, w tym zarządzaniem ofertą transportu dedykowanego między nowym centrum dystrybucji a zakładem produkcyjnym. To ma pozwolić fabryce na utrzymanie tempa produkcji na poziomie 20 godzin dziennie i tym samym wysyłkę blisko 5 500 ładunków rocznie.
Centrum dystrybucji posiada stację co-packingu, która usprawnia i konsoliduje sieć logistyczną Nutrabolt, jej zastosowanie ma ugruntować obecność Nutrabolt w szybko rozwijających się kanałach sprzedaży convenience czy e-commerce.

Grupa ID Logistics rozpoczęła swoją działalność w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku, po strategicznym przejęciu amerykańskiej firmy Jagged Peak, specjalizującej się w usługach logistycznych e-commerce, multi-channel oraz FMCG. W kwietniu br. Grupa zakończyła proces nabycia 100% udziałów kolejnej amerykańskiej firmy - Kane Logistics, wyspecjalizowanej w logistyce kontraktowej i usługach magazynowych z wartością dodaną. Do grona jej klientów należeli głównie producenci dóbr konsumpcyjnych, żywności i napojów oraz specjaliści handlu detalicznego. Nowa akwizycja nie tylko umocniła pozycję Grupy ID Logistics i jej oddziału, ID Logistics US, ale przede wszystkim zapewniła nowe możliwości szybkiego rozwoju na jednym z największych rynków na świecie.

(źr. ID Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.