Dodaj ogłoszenie o pracy


Hillwood inwestuje w Częstochowie

Hillwood Polska rozpoczął budowę centrum logistycznego w Częstochowie. Inwestycja docelowo będzie składała się z dwóch hal o łącznej powierzchni magazynowej 61 tys. mkw. Pierwszy, większy budynek (43 tys. mkw.) zostanie oddany do użytku już pod koniec drugiego kwartału przyszłego roku.

– To już kolejny projekt Hillwood w okolicach Częstochowy, która zapewniając firmom doskonałą bazę do przewozu towarów na rynki krajowe i zagraniczne, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem najemców. Ogromnym atutem naszej nowej inwestycji jest lokalizacja w samym mieście oraz dostęp do pracowników, co z pewnością będzie dużym wsparciem dla realizacji celów biznesowych firm prowadzących działalność magazynową i logistyczną w tym obiekcie – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.
Hillwood Częstochowa-Miasto to centrum magazynowe, które powstaje bezpośrednio przy drodze krajowej nr 91 (będącej częścią trasy A1 / E75), biegnącej z północy na południe Europy. Docelowo Centrum będzie składało się z dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 61 tys. mkw., a pierwszy budynek, którego budowa właśnie ruszyła, dostarczy na rynek prawie 43 tys. mkw. Docelowo inwestycja będzie składać się z dwóch hal wysokiego składowania, w standardzie klasy A. Podobnie, jak we wszystkich budynkach dewelopera, w powstających magazynach zostanie zamontowane oświetlenie LED. Oba budynki będą posiadały najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. Na terenie centrum magazynowego deweloper wybuduje duży parking dla najemców oraz ich klientów. Projekt zostanie wybudowany z najwyższą dbałością o ochronę środowiska i zostanie zgłoszony do certyfikacji w systemie BREEAM, na poziomie excellent.

– Górny Śląsk, zaraz po stolicy, jest drugim największym i najważniejszym rynkiem logistycznym w Polsce, a w pierwszej połowie tego roku odnotował nawet większe zainteresowanie najemców, niż stolica. W pierwszych sześciu miesiącach roku firmy wynajęły tutaj prawie 770 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni produkcyjnej i magazynowej, co dało regionowi pierwszą lokatę w kraju. Ze względu na położenie i doskonałe połączenia drogowe regionu, obserwujemy zainteresowanie Śląskiem ze strony firm logistycznych, handlowych, produkcyjnych, motoryzacyjnych oraz sektora e-commerce – mówi Hubert Michalak.

(źr. Hillwood)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.