Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics otrzymuje 5 kolejnych certyfikatów IATA CEIV Lithium Battery

CEVA Logistics ogłosiła wzmocnienie programu SKYCAPACITY i rozszerzenie o 5 nowych lokalizacji sieci oddziałów lotniczych certyfikowanych w programie IATA CEIV Lithium Battery.

W 2021 r. certyfikat IATA CEIV w zakresie obsługi baterii litowych otrzymały oddziały frachtu lotniczego CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu. Teraz dołączyły do nich kolejne lokalizacje we Frankfurcie, Incheon, Szanghaju (PVG), Singapurze oraz Tokio. CEVA jest pierwszą na świecie firmą, która w 2021 r. otrzymała nowy certyfikat IATA CEIV, w ramach współpracy z IATA i wsparcia rozwoju programu certyfikacji. Do końca 2022 r. CEVA spodziewa się przyznania certyfikatów swoim amerykańskim oddziałom w Atlancie i Detroit, co zwiększy liczbę certyfikowanych lokalizacji do 9.

Certyfikacja potwierdza gotowość każdego z oddziałów do prawidłowej obsługi i składowania baterii litowych. Zaświadcza też, że ich pracownicy odbyli szkolenia i posiadają niezbędną wiedzę w tym zakresie. Firma jest zaangażowana w zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa dzięki pełnej certyfikacji sieci świadczącej usługi frachtu lotniczego w ramach rozwiązania CEVA Batteries Solutions.

CEVA Logistics, rozszerzając globalny program SKYCAPACITY zakupiła także dodatkowe miejsca na pokładach samolotów obsługujących kluczowe trasy. Własna i kontrolowana przez CEVA powierzchnia ładunkowa umożliwia oferowanie stałych cen i daje gwarancję dostępności, mimo wzrostów i spadków na rynku. Teraz firma obsługuje ponad 1300 ton ładunków tygodniowo, dzięki ponad 50 lotom wykonywanym z 20 lotnisk.

W ramach oferty CEVA obecnie realizuje dostawy na różnych kierunkach do/z Ameryki Północnej i Południowej, Europy oraz Azji i Pacyfiku. Własna i kontrolowana sieć, obejmująca wielu przewoźników, w skład której wchodzą frachtowce, frachtowce pax i powierzchnie w samolotach pasażerskich, dostępna jest wraz z wiodącymi usługami CEVA, tj. zarządzanie, śledzenie przesyłek i obsługa celna. W ramach sieci klienci mogą korzystać również z rozwiązań typu spot cargo.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.