Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics otrzymuje 5 kolejnych certyfikatów IATA CEIV Lithium Battery

CEVA Logistics ogłosiła wzmocnienie programu SKYCAPACITY i rozszerzenie o 5 nowych lokalizacji sieci oddziałów lotniczych certyfikowanych w programie IATA CEIV Lithium Battery.

W 2021 r. certyfikat IATA CEIV w zakresie obsługi baterii litowych otrzymały oddziały frachtu lotniczego CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu. Teraz dołączyły do nich kolejne lokalizacje we Frankfurcie, Incheon, Szanghaju (PVG), Singapurze oraz Tokio. CEVA jest pierwszą na świecie firmą, która w 2021 r. otrzymała nowy certyfikat IATA CEIV, w ramach współpracy z IATA i wsparcia rozwoju programu certyfikacji. Do końca 2022 r. CEVA spodziewa się przyznania certyfikatów swoim amerykańskim oddziałom w Atlancie i Detroit, co zwiększy liczbę certyfikowanych lokalizacji do 9.

Certyfikacja potwierdza gotowość każdego z oddziałów do prawidłowej obsługi i składowania baterii litowych. Zaświadcza też, że ich pracownicy odbyli szkolenia i posiadają niezbędną wiedzę w tym zakresie. Firma jest zaangażowana w zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa dzięki pełnej certyfikacji sieci świadczącej usługi frachtu lotniczego w ramach rozwiązania CEVA Batteries Solutions.

CEVA Logistics, rozszerzając globalny program SKYCAPACITY zakupiła także dodatkowe miejsca na pokładach samolotów obsługujących kluczowe trasy. Własna i kontrolowana przez CEVA powierzchnia ładunkowa umożliwia oferowanie stałych cen i daje gwarancję dostępności, mimo wzrostów i spadków na rynku. Teraz firma obsługuje ponad 1300 ton ładunków tygodniowo, dzięki ponad 50 lotom wykonywanym z 20 lotnisk.

W ramach oferty CEVA obecnie realizuje dostawy na różnych kierunkach do/z Ameryki Północnej i Południowej, Europy oraz Azji i Pacyfiku. Własna i kontrolowana sieć, obejmująca wielu przewoźników, w skład której wchodzą frachtowce, frachtowce pax i powierzchnie w samolotach pasażerskich, dostępna jest wraz z wiodącymi usługami CEVA, tj. zarządzanie, śledzenie przesyłek i obsługa celna. W ramach sieci klienci mogą korzystać również z rozwiązań typu spot cargo.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.