Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS otwiera kolejny oddział - na Śląsku

GLS wzmacnia swoją sieć na Śląsku i otwiera tam kolejną filię. Tym razem w Tarnowskich Górach. Będzie to już 47. filia GLS w kraju. 

Intensywny rozwój na terenie całej Polski, a w najbliższym czasie szczególnie na Śląsku – GLS zagęszcza sieć. Firma właśnie uruchomiła swoją najnowszą filię w Tarnowskich Górach. To magazyn o powierzchni 200 mkw., pięć bram kurierskich i jedna brama rozładunkowo-załadunkowa.

- Lokalna logistyka z międzynarodowym zasięgiem – to hasło przyświeca nam przy otwieraniu lokalizacji w mniejszych aglomeracjach z dużym potencjałem sprzedażowym. Naszym celem jest przesunięcie okien czasowych dostaw i odbiorów na późniejsze godziny i zapewnienie elastycznej logistyki dopasowanej do oczekiwań klientów - mówi Michał Dojcz, dyrektor operacyjny Regionu Południe GLS Poland i dodaje: - Jestem przekonany, że już niebawem klienci poznają naszych lokalnych partnerów, którym bardzo zależy na wspólnym rozwoju biznesu w rejonie Tarnowskich Gór.

GLS wzmacnia sieć swoich filii nie tylko na Śląsku, ale dąży przede wszystkim do równomiernego rozwoju w całym kraju. Nowe lokalizacje wspierają i odciążają już funkcjonujące filie, pozwalając firmie jeszcze lepiej organizować łańcuch dostaw.

Kolejne filie już w planach
Filia w Tarnowskich Górach to kolejny nowy punkt GLS na mapie Polski. W marcu tego roku firma otworzyła filię w Zamościu, która może obsłużyć 6 tys. paczek dziennie. W drugim kwartale ubiegłego roku sieć GLS powiększyła się o filie w Jeleniej Górze, Wieluniu, Krośnie i Gryficach, w jesienią 2020 otwarte zostały lokalizacje GLS pod Starogardem Gdańskim, na północ od Warszawy - w miejscowości Różan koło Ostrołęki oraz w Wodzisławiu Śląskim.
- Przy założeniu, że w ciągu następnych trzech lat rynek urośnie o 1/3, a nawet więcej, to firmy logistyczne takie jak GLS muszą być gotowe, by zwiększać swoją przepustowość i efektywność sieci. Oznacza to inwestycje w rozwój infrastruktury bazowej, ale też i floty, w tym przede wszystkim tej ekologicznej. Ważne jest również wdrażanie nowych narzędzi cyfrowych do dalszej optymalizacji procesów – mówi Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Na terenie Polski GLS posiada 47 filii i około 4500 punktów Szybkiej Paczki w doskonale skomunikowanych lokalizacjach. Cała sieć Grupy GLS to ponad 120 centrów dystrybucji oraz ok. 1600 oddziałów w 41 krajach Europy, na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie.

(źr. GLS Polska)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.