Dodaj ogłoszenie o pracy


Uniq Logistic rozwija powierzchnię magazynową

Polska firma logistyczna Unq Logistic podpisała umowy najmu na około 20,5 tys. mkw. dodatkowej powierzchni w ramach MLP Pruszków II oraz MLP Łódź, czyli dwóch parków logistycznych z portfela MLP Group. Po przekazaniu nowych obiektów spółka Uniq Logistic będzie miała do dyspozycji obiekty liczące łącznie blisko 44 tys. mkw.

Firma Uniq Logistic rozrasta się w dwóch lokalizacjach z portfela MLP Group. W ramach podpisanych nowych umów najemca dobrał w MLP Pruszków II ponad 6,5 tys. mkw., z czego zdecydowaną większość stanowić będą magazyny, a 145 mkw. przeznaczone będzie na biura. Z kolei w MLP Łódź zwiększy wykorzystywaną przestrzeń o około 13,9 tys. mkw. Przekazanie nowych obiektów w obu lokalizacjach planowane jest w styczniu przyszłego roku. W efekcie firma logistyczna będzie miała do dyspozycji łącznie blisko 44 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni.

Zgodnie ze standardem MLP Group obiekty zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb najemcy. Zastosowane w nich zostaną również nowoczesne rozwiązania mające wpływ na ochronę środowiska, a budynki zostaną poddane procesowi certyfikacji BREEAM.
Uniq Logistic działa na polskim rynku od 2008 r., świadcząc usługi w zakresie transportu drogowego, morskiego, lotniczego oraz kompleksową logistykę kontraktową. Obecnie funkcjonuje w ramach 7 oddziałów rozmieszczonych w całej Polsce. Klientem MLP Group została w 2020 r.

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.
Z kolei MLP Łódź to centrum logistyczno-dystrybucyjne zlokalizowane w południowo wschodniej część Łodzi, w dzielnicy Widzew, (bliskim sąsiedztwie) zaledwie 4 km od autostrady A1, łączącej Łódź z Trójmiastem oraz ok. 20 km (10 min) od autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Powstaje na działce ok. 16,5 ha i docelowo dostarczy 83,1 tys. m2. Nowe centrum powstaje zgodnie zasadami zrównoważonego rozwoju, a obiekty magazynowe zostaną poddane certyfikacji BREEAM.

(źr. MLP Group)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.