Dodaj ogłoszenie o pracy


W Łodzi, Hillwood buduje 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej

Hillwood Polska rozpoczął właśnie budowę nowego centrum logistycznego w Łodzi w dzielnicy Górna. Nowa inwestycja zostanie oddana do użytku w 3. kwartale przyszłego roku i dostarczy na rynek ponad 97 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Centrum logistyczne zlokalizowane w południowej części miasta, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 14, w pobliżu Centrum Handlowego Port Łódź. Taka lokalizacja zapewni najemcom magazynu sprawny dojazd zarówno do drogi ekspresowej S14, czyli tzw. zachodniej obwodnicy Łodzi i Pabianic, jak również do autostrad A1 i A2. W nowej hali powstanie w sumie ponad 97 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.
- Łódź, dzięki położeniu w samym sercu kraju, na krzyżowaniu autostrad A1 i A2, stała się jednym z najważniejszych miejsc na logistycznej mapie kraju. To idealny punkt przeładunkowy, gdzie powstają sortownie największych firm kurierskich czy magazyny dla sektora e-commerce. Inwestycje prowadzone przez nas w tym regionie cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najemców, co między innymi wpłynęło na podjęcie decyzji o rozpoczęciu budowy nowego projektu w Łodzi. – mówi Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

Nowa inwestycja powstaje przy ulicy Pabianickiej, zaledwie 8 km od centrum miasta, a zlokalizowane w pobliżu przystanki komunikacji, umożliwią pracownikom centrum logistycznego dogodny dojazd transportem publicznym. W ramach projektu Hillwood wybuduje również drogę z rondem, które połączą bezpośrednio drogę krajową nr 14 z Rondem Pietrzaka. Nowa droga będzie wyposażona w pobocza, chodniki oraz oświetlenie. Koszt tej inwestycji, która zostanie przekazana na cele gminne szacowany jest na ok. 7 mln złotych.
Powstająca hala magazynowa będzie miała 12 m wysokości, co pozwoli przyszłym najemcom na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania oraz na obniżenie kosztów najmu i eksploatacji. Projekt zostanie wybudowany z najwyższą dbałością o ochronę środowiska i zostanie zgłoszony do certyfikacji w systemie BREEAM, na poziomie excellent.

- Niesłabnący popyt oraz bardzo niski poziom pustostanów, który pod czerwca br. kształtował się w łódzkim na poziomie 4,2 proc., jasno pokazują, że Łódź i okolice nadal potrzebują nowych magazynów – dodaje Hubert Michalak.

(źr. Hillwood Polska)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.