Dodaj ogłoszenie o pracy


8 nowych frachtowców we flocie UPS

UPS podjął decyzję o powiększeniu floty i zakupie ośmiu nowych frachtowców Boeing 767. Po sfinalizowaniu transakcji flota lotnicza UPS liczyć będzie 108 samolotów. To ma zaspokoić obecne rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne, jakie charakteryzuje dynamiczne rynki np. w sektorze opieki zdrowotnej czy w środowisku rozwijających się, małych firm.

- Flota samolotowa jest jedną z najwszechstronniejszych, ponieważ umożliwia ona połączenia zarówno między europejskimi krajami, jak i z resztą międzynarodowych rynków. Zależy nam na tym, żebyśmy mieli jak najwięcej opcji, które pomagają nam zapewnić wyjątkowe usługi naszym klientom. Realizację tego celu rozpoczęliśmy już w grudniu ubiegłego roku, kiedy to złożyliśmy zamówienie na pierwszych 19 frachtowców. Teraz zamówiliśmy kolejne osiem. Pozyskanie 27 nowych samolotów znacznie zmodernizuje naszą obecną flotę, jednocześnie poprawi się wydajność, ekspresowość oraz elastyczność naszych usług – komentuje Nando Cesarone, UPS Executive Vice President and President U.S.

UPS jest jednym z pierwszych klientów Boeinga, który zaopatrzył się w model 767. Obecnie, po wielu latach doświadczeń z używaniem samolotów Boeing 767, firma otwarcie przyznaje, że frachtowce z tym oznakowaniem są idealnym połączeniem zasięgu oraz dużej ładowności, dzięki czemu możliwy jest przewóz nawet 52,4 ton ładunku. Od 1995 roku do floty UPS trafiło już 80 maszyn tego typu. Pierwsze zamówione samoloty mają zostać dostarczone do przewoźnika już w 2025 roku i umożliwią znacznie szybsze reagowanie na wymagania klientów.

(źr. UPS)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.