Dodaj ogłoszenie o pracy


Frigo Logistics dystrybuuje żywność do baz armii amerykańskiej w Polsce

Frigo Logistics realizuje dostawy do 18 jednostek wojsk amerykańskich znajdujących się w Polsce. Obecnie stacjonuje w nich kilkanaście tysięcy żołnierzy. W ramach nawiązanej w 2018 roku współpracy z firmą Theodor Wille Intertrade (TWI), Frigo Logistics jest jedynym podmiotem, który zaopatruje armię amerykańską w Polsce w produkty mrożone, suche oraz świeże.

Frigo Logistics od niemal czterech lat dostarcza do armii amerykańskiej świeże, mrożone oraz suche produkty spożywcze. Są to m.in.: owoce i warzywa, dania gotowe, mięso, ryby i produkty mączne oraz zbożowe. Trafiają do jednostek wojskowych rozmieszczonych w różnych częściach Polski.

– W ostatnich miesiącach do Polski przybyły kolejne oddziały wojsk amerykańskich, co spowodowało utworzenie nowych baz wojskowych, a tym samym wzrost wolumenów obsługiwanych przez nas zamówień dla armii. Obsługa trzech grup produktowych w ramach jednego środka transportu i dostawy w różne części Polski, wymaga od nas przygotowania odpowiedniej floty oraz elastyczności. Posiadamy niezbędne zaplecze logistyczne i wspaniały, zaangażowany zespół pracowników, dzięki czemu jesteśmy gotowi na takie i kolejne wyzwania. Frigo Logistics z dumą służy pomocą w tak ważnym czasie dla strategicznych dostaw podstawowych i niezbędnych produktów spożywczych– mówi Kristof Verbruggen, Prezes Zarządu Frigo Logistics.

Współpraca odbywa się za sprawą nawiązanej umowy z firmą Theodor Wille Intertrade (TWI), która odpowiada za dostawy żywności do jednostek wojsk USA w różnych częściach świata.

Frigo Logistics obsługuje wszystkie bazy wojska amerykańskich stacjonujące w Polsce oraz dostarcza produkty do baz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Niemcy, Węgry.

(źr. Frigo Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.