Dodaj ogłoszenie o pracy


We Wrocławiu Prologis zbuduje największy magazyn spekulacyjny w swoim portfolio

Prologis poinformował o rozpoczęciu budowy spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 50 000 mkw. na terenie Prologis Park Wrocław III. Będzie to największy magazyn spekulacyjny w dotychczasowym portfolio Prologis w Polsce.

Budynek, który powstaje we Wrocławiu to nowoczesna hala magazynowa i magazynowo-produkcyjna. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie i zapytania od obecnych oraz potencjalnych klientów Prologis, którzy nie tylko cenią sobie lokalizację ze względu na bliskość lotniska i obwodnicy oraz świetny dostęp do komunikacji miejskiej, ale też funkcjonalność obiektu i szeroką gamę usług stworzonych z myślą o pracownikach.

- Nasza nowa inwestycja potwierdza, że dla Prologis nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia nie istnieją. Tak jak wszystkie parki przemysłowe, tak i Prologis Park Wrocław III odpowiada potrzebom współczesnych łańcuchów dostaw. Chcąc zaspokoić potrzeby klientów oraz ich pracowników, tworzymy nasze parki tak, by działały jako tętniące życiem, wysoce funkcjonalne obiekty biurowo-magazynowe. Budując nasze centra logistyczne, projektujemy je z myślą o całej społeczności, dopasowując je do danego obszaru i lokalnego krajobrazu – argumentuje Marcin Czerniewski, Development Manager w Prologis.jak np.: Acer, Deichmann, DSV, Farutex, Max Fliz, Neuca, Selena czy Truvant.

Obecnie Prologis Park Wrocław III składa się z pięciu budynków o łącznej powierzchni 137 000 mkw. Klientami tego parku logistycznego są takie firmy jak np.: Acer, Deichmann, DSV, Farutex, Max Fliz, Neuca, Selena czy Truvant.

O jego strategicznej lokalizacji decyduje bliskie sąsiedztwo lotniska obsługującego bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia – czyli autostrada A8.

Czwarty budynek Prologis, tak jak pozostałe na terenie parku, wybudowany zostanie tak, by dopasować się do potrzeb przyszłych klientów. Będzie miał wysokość magazynu w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologis, zostanie poddany akredytacji BREEAM.

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura oświetlane będą najwyższej jakości systemem LED. Czujniki ruchu mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek będzie wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Budynek zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

Ten park logistyczny spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi klientów, dotyczące budowy, zrównoważonego rozwoju i infrastruktury, ale także tworzy przyjazne miejsce pracy dla pracowników parku. Prologis Park Wrocław III oferuje klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz całodobową ochronę. Do tego szereg udogodnień dla pracowników w ramach programu PARKLife™, w tym miejsca odpoczynku dla najemców, wiaty grillowe, a nawet plenerowe biblioteki BookBox. W 2023 roku planowane jest uruchomienie toalet bezobsługowych dla kierowców, a także miejsca piknikowe z koszami plażowymi i huśtawkami. Na prawidłowym przebiegiem współpracy i bezawaryjną działalnością parku czuwa dedykowany zespół zarządców nieruchomości Prologis. Park jest usytuowany w poblicznej komunikacji publicznej, ma też wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. 

Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

(żr. Prologis)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.