Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Supply Chain rozpoczął budowę ekologicznego centrum logistycznego

Nowe centrum logistyczne DHL w Gorzowie Wlk będzie miało powierzchnię ponad 110 000 mkw. Budowa kompleksu DSC E-com Distribution Center jest kolejnym etapem rozwoju działalności DHL Supply Chain w zachodniej części Polski oraz odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku e-commerce, który od kilku lat rozwija się w rekordowym dwucyfrowym tempie. Pandemia dodatkowo pokazała, jak ważnym sektorem w gospodarce jest handel internetowy, jaką rolę odgrywa w nowoczesnym społeczeństwie i jak dużym potencjałem rozwojowym dysponuje.

DHL Supply Chain oferuje usługi w segmencie e-commerce największym graczom, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom małych i średnich firm, które realizując coraz większą liczbę zamówień zmuszone są skalować działalność, firma rozwija także swoją europejską sieć EFN. Atutem nowej inwestycji jest jej lokalizacja – blisko dynamicznie rozwijającego się ośrodka gospodarczego jakim jest Gorzów Wielkopolski, przy trasie S3, doskonale skomunikowana z autostradą A2 i niecałą godzinę drogi od granicy z Niemcami. Dzięki takiemu położeniu, obiekt DHL Supply Chain umożliwi klientom jeszcze szybszą obsługę rynków zachodniej Europy.

Ekologia i 9 miesięcy prac
Obiekt o powierzchni ponad 60.000 mkw., który jest pierwszym etapem planowanego kompleksu o całkowitej powierzchni ponad 110.000 mkw., będzie drugim co do wielkości tego typu budynkiem w Gorzowie Wielkopolskim. Jego budowa ma potrwać do początku 2023 roku. Pracę w najnowszym kompleksie DHL Supply Chain znajdzie kilkaset osób.
Zgodnie z polityką GoGreen DHL obiekt przejdzie proces certyfikacji i będzie realizowany zgodnie z założeniami systemu BREEAM na poziomie Excellent. Już od momentu rozpoczęcia budowy minimalizowane jest zużycie energii elektrycznej poprzez zastosowanie licznych rozwiązań takich jak systemy podliczników czy świetliki. Wdrażane są także rozwiązania redukujące zużycie wody oraz zarządzające światłem. Planowane są również miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, a tereny zewnętrzne zostaną zagospodarowane jako obszary zielone.

DHL Supply Chain jest zaangażowane w zmniejszanie śladu węglowego. Inwestycja jest realizowana w oparciu o restrykcyjne założenia ograniczające użycie paliw kopalnych. Budynek będzie operacyjnie neutralny w kontekście śladu węglowego, zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, a temperatura wewnątrz będzie kontrolowana poprzez nowoczesne pompy ciepła.

(źr. DHL Supply Chain)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.