Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS przejmie Grupę Bomi

UPS ogłosił plan przejęcia Bomi Group, wiodącego w branży, międzynarodowego dostawcy usług logistycznych dla sektora medycznego. Dzięki tej transakcji, sieć UPS Healthcare w Europie i Ameryce Łacińskiej, powiększy się o zlokalizowane w 14 krajach dodatkowe obiekty umożliwiające kontrolę temperatury, a do zespołu dołączy 3000 pracowników Grupy Bomi.

Grupa Bomi od 1985 r. świadczy usługi o wartości dodanej dla sektorów Medtech i Pharma, stosując indywidualne i dopasowane do potrzeb klientów podejście. Jest to firma, która zbudowała relacje biznesowe z ponad 150 międzynarodowymi klientami na całym świecie. Kluczowi liderzy Grupy Bomi, w tym CEO Marco Ruini, będą pełnić w organizacji swoje role, także po zamknięciu transakcji, aby zapewnić płynność w obsłudze klientów Grupy Bomi. Pracownicy Grupy Bomi nadal będą zajmować swoje stanowiska w organizacji, również po połączeniu jej z UPS.

Dzięki transakcji, UPS Healthcare zyska dodatkową powierzchnię wielkości 391 tys. m2 i ponad 350 pojazdów z kontrolowaną temperaturą. UPS będzie mógł zaoferować klientom większą elastyczność, szeroką i atrakcyjną ofertę, która pozwoli przyciągnąć nowych klientów i skrócić czas dostarczania paczek. Transakcja odegra kluczową rolę w dostarczaniu leków i terapii biologicznych nowej generacji, które coraz częściej wymagają logistyki wrażliwej na czas i temperaturę.
Przejęcie Bomi jest częścią systematycznej ekspansji sieci i usług UPS Healthcare w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na logistykę w sektorze medycznym i farmaceutycznym. Od 2020 roku UPS Healthcare podwoiło swój globalny zasięg, włączając w to transakcję z Bomi. Ostatnie inwestycje obejmują nowo wybudowane, najnowocześniejsze placówki logistyczne dla branży medycznej w Niemczech i Australii oraz rozbudowane obiekty na Węgrzech i w Holandii.

Zamknięcie transakcji przewidywane jest przed końcem 2022 r., pod warunkiem uzyskania wymaganych przepisami prawa opinii i zgód. Wartość i warunki transakcji nie są obecnie ujawniane.

(źr. UPS)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.