Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics podpisuje nowy kontrakt z Volkswagenem

CEVA Logistics wzmacnia pozycję dostawcy usług logistycznych dla automotive. Firma podpisała właśnie trzyletni kontrakt z Volkswagen Argentina SA, spółką zależną niemieckiego producenta samochodów Grupy Volkswagen. CEVA będzie zarządzać logistyką kontraktową w Centrum Przemysłowym Cordoba, łącząc łańcuchy dostaw w produkcji skrzyni biegów dla globalnej linii produktów Volkswagena.


Zespół CEVA w Argentynie będzie odpowiadać za zarządzanie logistyką przyjęć, kierowanie magazynem części zamiennych, kontrolę procesów linii inwentaryzacyjnej i kompletacji części oraz ich dostawę na linię produkcyjną. Volkswagen posiada zakłady produkcyjne w Argentynie od 1980 roku. Jedna z najważniejszych fabryk VW poza Europą znajduje się w Córdobie. Tu produkowane są skrzynie biegów dla wielu dobrze znanych modeli samochodów Grupy VW.

Globalna sieć i globalny potencjał dla lokalnych potrzeb
Jako wiodący globalny dostawca usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej i oponiarskiej, CEVA ma bogate doświadczenie we wspieraniu operacji Volkswagena. Dzięki bezpośredniej obecności we wszystkich krajach, które mają kluczowe znaczenie dla produkcji, CEVA zapewnia kompleksowe rozwiązania end-to-end dla produkcji i usług rynku wtórnego na świecie. CEVA współpracuje z Grupą VW, zarządzając procesami logistycznymi w jej fabrykach w Brazylii, Chinach, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

Rozwiązania CEVA obejmują przychodzący transport krajowy i międzynarodowy, lotniczy, oceaniczny (short-sea i długodystansowy) oraz kolejowy ro-ro. Firma może obsługiwać przesyłki od dostawcy do producenta, w tym z rynku wtórnego i gotowe pojazdy, a także zarządzać procesami logistycznymi w fabrykach (Yard Management) oraz dostawami do dealerów, m.in. e-commerce B2B.

Fabio Mendunekas, starszy wiceprezes ds. logistyki kontraktowej w Ameryce Łacińskiej, CEVA Logistics, mówi: „VW jest światowym liderem w branży motoryzacyjnej, a fabryka w Cordobie strategicznie ważnym zakładem produkcyjnym dla wielu modeli. Zaufanie, jakim VW obdarzył CEVA w ramach tego kontraktu, jest potwierdzeniem naszej wiedzy i zakresu rozwiązań logistycznych dla branży automotive. Długoletnie relacje z VW w Brazylii i doskonałość operacyjna pomogły w podjęciu decyzji o rozszerzeniu współpracy o Argentynę. Nasz zespół jest zaszczycony, że może wesprzeć ten zakład produkcyjny responsywną logistyką - wszystko po to, aby móc połączyć ludzi na całym świecie z ich nowym VW".

(źr. CEVA)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.