Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę administracji skarbowej

Poczta Polska podpisała nową umowę z Izbą Administracji Skarbowej (IAS) w Poznaniu. Poczta świadczyć będzie usługi pocztowe na rzecz wszystkich izb administracji skarbowej, Krajowej Informacji Skarbowej i podległych jej jednostek oraz Krajowej Szkoły Skarbowości. Umowa obowiązuje do 2023 roku.

Umowa dotyczy świadczenia usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania oraz doręczania przesyłek pocztowych (listów, paczek) oraz usługi odbioru przesyłek z lokalizacji wskazanych przez klienta na terenie całego kraju. Zakłada ona także rozwój współpracy w zakresie usługi hybrydowej, która polega na przyjęciu przesyłki z korespondencją w formie elektronicznej, jej wydrukowaniu i zakopertowaniu, a następnie jej przemieszczeniu i doręczeniu w formie papierowej do adresata.

To kolejna kompleksowa umowa, którą Poczta Polska podpisuje z Izbą Administracji Skarbowej. Podobnie jak i poprzednie, obejmuje szeroki zakres świadczonych usług. – Podmioty publiczne, które obsługuje Poczta Polska, coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, takie jak przesyłka hybrydowa lub elektroniczne potwierdzenie odbioru. Dzięki bogatej i stale rozszerzanej ofercie oraz inwestycjom, które wdrażamy w logistyce pocztowej, jesteśmy w stanie dostosować się do niestandardowych potrzeb i oczekiwań Klientów biznesowych i instytucji. Nasi Kontrahenci mogą liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.
Umowa będzie realizowana na rzecz wszystkich jednostek Krajowej Administracji Skarbowej, do których wlicza się: 16 izb administracji skarbowej, 400 urzędów skarbowych, 153 urzędy celno-skarbowe (wraz z delegaturami i oddziałami celnymi), Krajowa Informacja Skarbowa wraz z delegaturami oraz Krajowa Szkoła Skarbowości z filiami.

W 2021 roku Poczta Polska przystąpiła do niemal 2 tys. przetargów. Jako wykonawca usług została wyłoniona w 99,6% spośród nich. Podpisała m.in. umowę na doręczanie świadczeń z ubezpieczeń społecznych w formie gotówkowej na wskazany adres z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz zamówienie na kompleksową obsługę korespondencji sądowej z Centrum Zakupów dla Sądownictwa.

(źr. Poczta Polska)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.