Dodaj ogłoszenie o pracy


DPD Oficjalnym Kurierem 79. Tour de Pologne UCI WorldTour

DPD Polska została Oficjalnym Kurierem wyścigu Tour de Pologne, który rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia na krakowskich Błoniach. Firma zapewni wsparcie logistyczne wydarzenia i udostępni auta kurierskie mające usprawnić działania organizatorów oraz uczestników rajdu.

DPD Polska od wielu lat wspiera sport, w tym kolarstwo. Firma angażuje się także w rozwój innych dyscyplin, wspierając m.in. Polski Związek Piłki Siatkowej, kluby siatkarskie ( Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) oraz mniejsze zespoły drugoligowe, w tym m.in. WKS Sobieski Żagań.

- Cieszę się na kontynuację współpracy pomiędzy Tour de Pologne, a firmą DPD Polska. Jej aktywny udział w organizacji wydarzenia już kolejny raz jest dla nas ogromnym wsparciem. W tym roku znów czekają nas niezapomniane, sportowe emocje, które przeżyjemy w towarzystwie lidera polskiego rynku kurierskiego - mówi Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z 1980 roku.

-  Wspieranie sportu wpisuje się w naszą strategię CSR, która zakłada promowanie zdrowego stylu życia, a także krzewienie wartości takich jak wytrwałość w dążeniu do celu i rywalizacja w duchu fair play. Jestem dumny, że DPD Polska po raz kolejny pełni rolę partnera logistycznego jednej z najlepiej zorganizowanych imprez kolarskich na świecie. Dzięki współpracy z Tour de Pologne stajemy się częścią wielkiego święta sportu, które skupia najlepsze ekipy kolarskie oraz światowe gwiazdy peletonu. To ogromny zaszczyt – komentuje Łukasz Zembowicz, dyrektor sprzedaży i marketingu, członek zarządu DPD Polska.

Tegoroczna trasa wyścigu to ponad 1200 km podzielone na 7 etapów. Kolarski peleton złożony z 23 drużyn, przejdzie w tym roku przez takie miejscowości jak Kielce, Lublin, Chełm, Zamość, Kraśnik, Przemyśl, Lesko, Sanok, Łańcut, Rzeszów, Nowy Targ, Gronków, Stację Narciarską Rusiński, Skawinę oraz Kraków.

Więcej informacji na temat Tour de Pologne 2022 dostępne jest na oficjalnej stronie: https://www.tourdepologne.pl/

(źr. DPD Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.