Dodaj ogłoszenie o pracy


Estoński FleetGuru wchodzi do Polski

Estońska firma FleetGuru wkracza do Polski. Kierowany przez Karola Tomulczuka polski oddział powalczy o udział w rynku, którego globalna wartość wynosi ponad 18,2 miliarda USD.

- Polska to jeden z najdynamiczniej rosnących rynków w regionie CEE w zakresie zarządzania flotami. Olbrzymi potencjał ekonomiczny i demograficzny sprawił, że obecność tutaj, była dla FleetGuru naturalnym krokiem i traktujemy to jako kluczową szansę dla naszego dalszego rozwoju. Wystarczy spojrzeć na liczby: w pierwszych czterech miesiącach tego roku w Estonii zarejestrowano 1 800 nowych pojazdów, podczas gdy w Polsce ich liczba wyniosła ponad 31 000. Jako jedni z pierwszych możemy zaoferować polskim klientom biznesowym narzędzie do łatwego i skutecznego zarządzania swoją flotą z pomocą aplikacji i uwolnić ich od tradycyjnej księgowości, często jeszcze opartej na arkuszach kalkulacyjnych - mówi Toomas Loik, członek zarządu FleetGuru.

Rolę nowoczesnego sposobu zarządzania flotą pojazdów potwierdzają dane FleetGuru. Jedna z firm korzystających a aplikacji przed jej wdrożeniem przeznaczała średnio 30 minut miesięcznie na sprawdzanie i import danych dla każdego z pojazdów, co w skali całej floty dawało nawet 45 godzin co miesiąc. - Nasz system sam zajmuje się importem danych, dzięki czemu nadzorowanie i generowanie raportów zajmuje maksymalnie 3 minuty na pojazd. Jak widać dzięki odpowiednim rozwiązaniom można zaoszczędzić nawet do 90 proc. czasu pracy - dodaje Loik.

Szefem nowoutworzonego oddziału FleetGuru Polska został Karol Tomulczuk, wcześniej związany, m.in. z Avis Budget Group, gdzie zarządzał flotami dla klientów korporacyjnych. Jak podkreśla - Chcę by FleetGuru stał się jednym z głównych graczy w obszarze Car Fleet Management. Pomimo trudności jakie napotykali w ostatnich miesiącach przedsiębiorcy w Polsce planują inwestycje w swoje floty, co więcej - są do tego bardziej skłonni niż ci z innych krajów UE. Aby te inwestycje były efektywne ekonomicznie potrzebują nowoczesnych narzędzi.

Opracowany przez FleetGuru system pozwala firmom zarządzać flotami pojazdów online. Oprogramowanie oparte na rozwiązaniach chmurowych umożliwia, m.in. zarządzanie leasingiem, sprawdzanie stanu ubezpieczenia pojazdów czy historii serwisowej. Aplikacja pozwala też na uzyskanie pełnego profilu eksploatacji pojazdów, kosztów ich utrzymania oraz pozostawianego śladu węglowego.

Firma została założona w 2020 roku przez Toomasa Loika, Ivara Vilmera i Indreka Siitana. FleetGuru działa na terenie Estonii, Łotwy i Litwy. Wśród inwestorów są m.in. Superangel, Lemonade Stand i Silberauto. Do klientów FleetGuru należą m.in. Forus Security, Viking Motors, Elektriauto Rent, Tallinna Vesi, Emajõe Veevärk, ASC, Baltijas Dārzeņi, GRIFS AG, Kelias UAB.

(źr. FleetGuru)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.