Dodaj ogłoszenie o pracy


W Polsce powstało Centrum Technologiczne Nike – zatrudni 100 osób

Firma Nike ogłosiła oficjalne otwarcie Centrum Technologicznego w Gdańsku. Nike Technology Center będzie odpowiadało za świadczenie kluczowych usług technologicznych, które przyniosą nowe możliwości rozwoju dla firmy, opracowanie nowych innowacji i rozwój strategii direct-to-consumer. W Centrum pracę znajdzie ponad 100 pracowników.
Z nowopowstałym zespole inżynierów, Centrum Technologiczne realizuje kluczowe projekty w obszarach związanych ze strumieniowym przesyłaniem danych (Global Architecture & Platforms), ich przetwarzaniem i analizą (Enterprise Data & Analytics) oraz innowacji technologicznych, które w przyszłości będzie wdrażać w sklepach stacjonarnych. W przyszłości centrum będzie rozszerzało swoją działalność o nowe obszary takie jak sztuczna inteligencja (AI) i aplikacje mobilne.

Nowa inwestycja Nike znajduje się w strategicznej lokalizacji, blisko Morza Bałtyckiego w biurowcu Olivia Star. Gdańsk jest idealną lokalizacją na inwestycje technologiczne, ponieważ posiada dwa uniwersytety badawcze, tętniącą życiem społeczność start-upów i liczne grono pasjonatów sportu i technologii.

- Centrum Technologiczne Nike w Polsce jest realizacją naszego planu cyfrowej transformacji. Naszym celem jest jeszcze lepsze wsparcie sportowców - podkreśla Ratnakar Lavu, Global Chief Digital Information Officer w Nike. - Cieszę się, że nasz zaangażowany zespół tworzy nową generację międzynarodowych rozwiązań, produktów i usług, z których będą korzystać miliony ludzi na całym świecie.
Centrum Technologiczne Nike w pełni odzwierciedla kluczowe dla marki wartości. Promuje współpracę i innowacje, wspiera różnorodność stylów pracy i zapewnia równy dostęp do najlepszego środowiska pracy, przestrzeni i usług dla wszystkich pracowników.

Centrum Technologiczne Nike bardzo dynamicznie rozwija się i planuje zatrudnić w najbliższych miesiącach ponad 100 pracowników. Oferty można śledzić pod linkiem: https://jobs.nike.com/technology 

(źr. Nike)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.