Dodaj ogłoszenie o pracy


RTV EURO AGD wprowadza elektryczne auta dostawcze

RTV EURO AGD wprowadza do swojej floty elektryczne auta dostawcze i jako pierwsza firma ze swojego segmentu rynku będzie dostarczać produkty do klientów w pełni zeroemisyjnymi autami.

Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Katowice, Wrocław, Gdańsk – to miasta, w których dostawy do klientów będą realizowane także z użyciem elektrycznych samochodów.

Najnowsze pojazdy floty EURO dedykowane są do ruchu na obszarze miejskim i podmiejskim. Mogą poruszać się w strefach ograniczonego ruchu, a także w strefach niskiej emisji spalin. A do tego są wyposażone w wiele rozwiązań zapewniających wysoką efektywność energetyczną, w tym w odzyskiwanie części energii podczas hamowania. Dodatkowo mają istotne funkcje zwiększające bezpieczeństwo na drodze, m.in. asystenta obserwacji strefy z tyłu auta, stabilizator toru jazdy przy silnym bocznym wietrze czy aktywny system wspomagania nagłego hamowania.

Nowe elektryczne samochody EURO to także nietypowy design, różniący się od pozostałych pojazdów sieci. Graficzne rozwiązania na sylwetce auta nawiązują do środowiska naturalnego i produktów oferowanych przez firmę. Zupełnie nową odsłonę samochodów dostawczych EURO można już zobaczyć na drogach polskich miast, a klienci, których zakupy zostaną dostarczone w najbliższych dniach elektrycznym transportem otrzymają ekoniespodziankę, pozwalającą na wyhodowanie własnych roślinek. Efektami swoich talentów ogrodniczych będą mogli podzielić się w mediach społecznościowych, podpisując zdjęcia #ekoEURO oraz oznaczając profile firmy.

Inwestycja w nowoczesną flotę pojazdów dostawczych i wprowadzenie do niej aut elektrycznych to kolejny przykład od lat realizowanej przez RTV EURO AGD strategii. Jej celem jest wzmacnianie działań w zakresie zrównoważonego rozwoju i tworzenie rozwiązań, dzięki którym zyskują zarówno klienci, jak i środowisko naturalne.

W logistyce firma znana jest ze stosowania digitalnych rozwiązań i technologii, które pozwalają m.in. na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery dzięki wykorzystywaniu aplikacji oraz zaawansowanych analiz w planowaniu dostaw. Z kolei wprowadzenie cyfrowego obiegu dokumentów w transporcie i wyeliminowanie papierowej dokumentacji ocala ponad 400 drzew rocznie.

Za konsekwentną realizację proekologicznej misji firma otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym między innymi Złoty Laur Klienta w kategorii „Ekologiczne strategie w biznesie” czy statuetkę BLIX AWARDS jako najbardziej Prospołeczna Sieć Roku.

(źr. RTC EURO AGD)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.