Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker kupuje Bitergo

DB Schenker kupił firmę informatyczną - Bitergo. Od momentu powstania w 2013 roku, Bitergo specjalizuje się w dziedzinie tworzenia oprogramowania na potrzeby logistyki. Świadczy także usługi doradcze, koncentrując się na magazynowaniu, realizacji łańcucha dostaw i aplikacjach mobilnych.

DB Schenker i Bitergo ściśle współpracują ze sobą od trzech lat. Wraz z przejęciem firmy, DB Schenker wzmacnia swoje działania w ramach cyfrowej strategii, zmierzając w kierunku oprogramowania opartego na chmurze dla małych i średnich klientów. Dzięki wystandaryzowanym technologicznym modułom, które wspierają zarządzanie łańcuchem dostaw, dostawca usług logistycznych może spełniać indywidualne wymagania klientów i reagować na rosnącą złożoność logistyki.

Firma Bitergo, z siedzibą w Dortmundzie (Niemcy), oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie oprogramowania do digitalizacji procesów logistycznych. Marka Warehouse Star łączy w sobie różne aplikacje mobilne i interfejsy internetowe do kontroli zapasów w łańcuchu dostaw. Umożliwia ona dostawcom usług logistycznych i sprzedawcom internetowym uruchomienie standardowego systemu oprogramowania bezpośrednio w chmurze a tym samym natychmiastową implementację w lokalizacjach logistycznych na całym świecie. Zintegrowana data gateway umożliwia łatwy dostęp i wymianę elektronicznych zamówień i dowodów dostawy.

W przyszłości firma będzie nadal obsługiwać klientów zewnętrznych jako niezależny podmiot. Partnerstwo z DB Schenker pozwoli na wprowadzenie rozwiązań na rynek i pomoże w ich szybszym opracowywaniu nowych pomysłów oraz otworzy rynki międzynarodowe.

(źr. DB Schenker)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.