Dodaj ogłoszenie o pracy


ID Logistics rozpoczyna działalność we Włoszech

Operator uruchomił właśnie swoje pierwsze w tym kraju centrum logistyczne w Casei Gerola, między Mediolanem a Genuą. Wejście na nowy rynek ID Logistics rozszerza zasięg sieci logistycznej firmy w Europie i jednocześnie wzmacnia jej ofertę globalnych rozwiązań dla największych, międzynarodowych klientów.

Obecnie ID Logistics obecny jest na najważniejszych rynkach logistyki kontraktowej w Europie kontynentalnej, z zasięgiem ponad 80%. Specjalnie powołany zespołu ID Logistics będzie teraz skupiać się na szybkim rozwoju swojej działalności na Półwyspie Apenińskim.

W nowym magazynie ID Logistics prowadzonym dla globalnego gracza branży e-commerce, działającym od 1 czerwca 2022 roku, obsługiwane są produkty niesortowalne. Wdrożone tu technologie integrują wszystkie procesy przygotowane przez ID Logistics, który odpowiada za zarządzanie operacjami tego klienta w 6 innych krajach.
Dzięki strategicznemu położeniu w pobliżu autostrad A7 (Mediolan/Genua) i A21 (Turyn/Brescia), nowy obiekt ID Logistics jest bezpośrednio połączony z głównymi miastami w północno-zachodniej części Włoch. Magazyn ma powierzchnię 62,9 tys. m² i pojemność 54 tys. m³. Dziennie przyjmowanych będzie tu 55 tys. sztuk artykułów, a wysyłanych ok. 60 tys. Mają być one dostarczane do ponad 80 różnych miejsc docelowych. W magazynie pracuje zespół 350 pracowników, który w czasie szczytów sezonowych zwiększy się do 500 osób.

Obiekt w Casei Gerola posiada certyfikat LEED Platinum (Leadership in Energy and Environmental Design), jeden z najbardziej restrykcyjnych certyfikatów potwierdzających zapobieganie negatywnym oddziaływaniom na środowisko. Budynek wyposażony został w panele słoneczne i „zielone ściany”, które promują bioróżnorodność, a jednocześnie zmniejszają jego nagrzewanie się i kompensują emisję CO2 generowaną przez obiekt. Posiada system recyklingu wody i oświetlenie LED, co zapewnia znaczną oszczędność energii. Ilość wytwarzanych odpadów jest minimalizowana dzięki procesom w specjalnej strefie sortowania.

(źr. ID Logistics)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.