Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx Express otwiera nowy magazyn w Gdańsku

FedEx Express otworzył nowy magazyn w Gdańsku, który stanowi część wielomilionowego programu inwestycyjnego realizowanego obecnie w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza Gdańskiem, na liście nowych stacji FedEx Express znalazły się jeszcze takie lokalizacje jak łotewska Ryga, Kluż-Napoka i Sybin w Rumunii oraz czeska Praga.

W magazynie zatrudnionych jest 60 osób, a sam obiekt zajmuje powierzchnię ponad 9 000 mkw. Składa się z biura oraz magazynu wyposażonego w wysokiej klasy rozwiązania magazynowe dedykowane operacjom kurierskim: innowacyjny system sortowania może obsłużyć do 4500 paczek na godzinę, dysponuje 159 bramami dla pojazdów kurierskich oraz 10 bramami dla zestawów linowych. Jedna część magazynu została zaprojektowana do obsługi standardowych przesyłek, natomiast w drugiej obsługiwane są większe przesyłki frachtowe.

- Nasza inwestycja w Gdańsku to doskonały przykład tego, w jaki sposób odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i możliwości rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie tylko otwieramy nowoczesny obiekt magazynowy, ale także dodajemy do siatki połączeń nowy punkt lotów z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, łącząc tym samym region z największą na świecie siecią lotniczą typu cargo, jaką oferuje FedEx – powiedział Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express.

(źr. FedEx)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.