Dodaj ogłoszenie o pracy


Nietypowa dostawa CEVA w nietypowe miejsce

Zespół CEVA Logistics Showfreight zorganizował dostawę pełnowymiarowej repliki myśliwca Typhoon na premierę nowego hitu kinowego w Londynie na Leicester Square. Pracownicy CEVA w ciągu 7 godzin rozładowali i zainstalowali model w skali 1:1 dla swojego klienta i producenta samolotu, BAE Systems.

Planowanie tej dostawy trwały miesiące, a montaż 7 godzin - tyle zespół CEVA miał na zmontowanie modelu myśliwca na londyńskim Leicester Square, przed przybyciem na premierę gwiazd filmu, członków rodziny królewskiej i innych zaproszonych gości. Samolot myśliwski Typhoon pełnił rolę kluczowego elementu scenografii. Po zakończeniu imprezy i opuszczeniu jej przez gwiazdy oraz królewskich gości zespół CEVA rozpoczął demontaż ekspozycji. Do godziny 6 rano następnego dnia replika samolotu wraz z całym sprzętem zostały rozmontowane i wywiezione z Leicester Square.

Przez ponad 20 lat CEVA Logistics przeprowadziła montaże i przetransportowała na zlecenie BAE Systems kilka replik samolotów, w tym myśliwiec Typhoon wykorzystany podczas londyńskiej premiery filmowej. CEVA zajmowała się również dwoma modelami koncepcyjnymi samolotu Tempest, a także innymi modelami, demonstratorami kokpitów i symulatorami lotów.
Model myśliwca Typhoon zostanie zaprezentowany w lipcu na Międzynarodowych Targach Lotniczych w Farnborough (Farnborough International Air Show). Jeden z modeli Tempesta był już pokazywany w marcu na targach World Defence Show w Arabii Saudyjskiej, a w czerwcu będzie można go zobaczyć podczas RAF Cosford Air Show.

- To był podręcznikowy przykład pracy naszego doświadczonego zespołu, który zrealizował kolejny ambitny i trudny technicznie projekt dla BAE Systems. Nasze długotrwałe relacje z klientami pozwalają nam lepiej ich rozumieć i sprostać wyzwaniom logistycznym - nawet jeśli oznacza to wykonanie instalacji w ciągu 7 godzin w centrum Londynu – powiedział Sharon Robinson, dyrektor zarządzająca CEVA Logistics Showfreight.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.