Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic uruchamia w Błoniu hurtownię farmaceutyczną

FM Logistic i Teva podpisali umowę na świadczenie usługi magazynowania. Obsługa logistyczna jest realizowana na platformie w Błoniu, będącej największym centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Centralnej Europie. Docelowo firma Teva zajmie powierzchnię 7200 mkw obejmując jednocześnie 14 500 miejsc paletowych.

Projekt rozpoczął się w grudniu 2021 i obejmie 14 500 miejsc paletowych, z których większość jest już gotowa. Obecnie trwa zatowarowanie magazynu. Dzięki outsourcingowi usług logistycznych, firma Teva będzie mogła skoncentrować się na swojej kluczowej działalności, jaką jest dostarczanie pacjentom generycznych i specjalistycznych leków.
- Współpraca z Teva Pharmaceuticals to dla naszej firmy nowe wyzwania, ale też olbrzymia satysfakcja wynikająca z możliwości obsługi tak znanej i szanowanej organizacji – mówi Marzena Świerczewska, Platform Director FM Logistic CE w Błoniu. – Zakładamy nie tylko wsparcie operacyjne naszego klienta, ale także doradztwo w rozwiązaniach optymalizujących łańcuch dostaw – zapewnienie pacjentom leków poprawiających komfort życia i ratujących zdrowie.

- Każdego roku do pacjentów w Polsce trafia ponad 70 milionów opakowań naszych leków. To ogromna odpowiedzialność, a także bardzo duża kompleksowość działania. Dostarczamy produkty lecznicze we wszystkich najważniejszych obszarach terapeutycznych, od onkologii przez kardiologię, neurologię po preparaty na ból i przeziębienie; preparaty w różnych postaciach oraz o różnych wymogach dotyczących transportu i przechowywania. To kluczowe, aby nasz partner logistyczny sprostał wymaganiom logistycznym i regulacyjnym, a także oczekiwaniom naszych odbiorców – hurtowni farmaceutycznych, aptek i szpitali,, dzięki którym nasze leki dostępne są dla tysięcy pacjentów każdego dnia” – komentuje Monika Nizio, dyrektor komercyjnego łańcucha dostaw w Teva Pharmaceuticals Polska.
Jeden z największych na świecie producentów leków generycznych składować będzie w Błoniu swoje towary na powierzchni ok. 7200 mkw.

– Hurtownie farmaceutyczna powstała w ścisłej współpracy z zespołem projektowym klienta, według założeń gwarantujących doskonałość operacyjną, optymalizację i bezpieczeństwo działań logistycznych - mówi Paweł Janicki, Senior Business Development Director – Cieszymy się, że możemy wspierać naszego partnera w zakresie nowoczesnej i efektywnej logistyki.
Platforma logistyczna w Błoniu liczy niemal 85 tys mkw. i posiada ponad 100 tys. miejsc paletowych. Główni najemcy to sektor farmaceutyczno – kosmetyczny, co czyni obiekt największym centrum dystrybucji w regionie Centralnej Europy dla tej branży. FM Logistic prowadzi we wspomnianej lokalizacji obsługę logistyczną, w tym w kanale e-commerce, hurtowni farmaceutycznych, magazynów wytwórcy i importera swoich klientów. Operator też własną multikiencką hurtownię farmaceutyczną ze składem skład konsygnacyjnym Średnio miesięcznie obsługiwanych jest 30 tysięcy palet (przychodzących i wychodzących).

Potwierdzeniem wysokiej jakości usług operatora dla farmacji jest certyfikat Zgodności z Zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej przyznany FM Logistic w 2020 roku przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

(źr. FM Logistic)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.