Dodaj ogłoszenie o pracy


Super-Pharm zostaje w Prologis Park Teresin

Super-Pharm przedłużył umowę najmu na 9600 mkw. powierzchni magazynowej w Prologis Park Teresin. Jednocześnie firma zdecydowała się wynająć dodatkowe 12 600 mkw. Tym samym jedna z największych sieci drogeryjnych zajmie w nowoczesnym kompleksie magazynowym Prologis pod Warszawą w sumie ponad 22 000 mkw.

- Prologis jest partnerem, który zna nasze potrzeby i jest w stanie zapewnić nam rozwiązania dopasowane do specyfiki naszego biznesu. Pomyślny przebieg naszej dotychczasowej współpracy oraz zespół, na którym zawsze możemy polegać, przekonały nas do tego, by nie tylko zostać na dłużej, ale też zwiększyć wynajmowaną powierzchni – powiedziała Karolina Szuba, COO, Board Member z Super-Pharm.

Centrum logistyczne Prologis Park Teresin składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni blisko 160 000 mkw. Obiekt zapewnia idealne warunki do dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Ten nowoczesny kompleks ma własną bocznicę kolejową i połączenie z drogą krajową DK92 oraz autostradą A2, jest zlokalizowany przy węźle Wiskitki. Jego atutami są liczne tereny zielone oraz bezpośredni dostęp do komunikacji publicznej. Budynek wyposażony jest w szereg udogodnień dla najemców takich jak smart metering system czy oświetlenie LED.

(źr. Prologis)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.