Dodaj ogłoszenie o pracy


Super-Pharm zostaje w Prologis Park Teresin

Super-Pharm przedłużył umowę najmu na 9600 mkw. powierzchni magazynowej w Prologis Park Teresin. Jednocześnie firma zdecydowała się wynająć dodatkowe 12 600 mkw. Tym samym jedna z największych sieci drogeryjnych zajmie w nowoczesnym kompleksie magazynowym Prologis pod Warszawą w sumie ponad 22 000 mkw.

- Prologis jest partnerem, który zna nasze potrzeby i jest w stanie zapewnić nam rozwiązania dopasowane do specyfiki naszego biznesu. Pomyślny przebieg naszej dotychczasowej współpracy oraz zespół, na którym zawsze możemy polegać, przekonały nas do tego, by nie tylko zostać na dłużej, ale też zwiększyć wynajmowaną powierzchni – powiedziała Karolina Szuba, COO, Board Member z Super-Pharm.

Centrum logistyczne Prologis Park Teresin składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni blisko 160 000 mkw. Obiekt zapewnia idealne warunki do dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Ten nowoczesny kompleks ma własną bocznicę kolejową i połączenie z drogą krajową DK92 oraz autostradą A2, jest zlokalizowany przy węźle Wiskitki. Jego atutami są liczne tereny zielone oraz bezpośredni dostęp do komunikacji publicznej. Budynek wyposażony jest w szereg udogodnień dla najemców takich jak smart metering system czy oświetlenie LED.

(źr. Prologis)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.