Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel otwiera nowy obiekt w Bielanach Wrocławskich

Firma Kuehne+Nagel otwiera nowy magazyn w Bielanach Wrocławskich, który zastąpi dotychczas wykorzystywany.

Nowy obiekt jest usytuowany w Bielanach Wrocławskich, w okolicach Wrocławia i ma powierzchnie 4570 m2. Na jego terenie znajdują się nowoczesne i komfortowe pomieszczenia biurowe dla pracowników oraz magazyn cross-dock z możliwością przechowywania towarów. Budynek jest wyposażony w 21 doków, umożliwiających szybki i niezakłócony przepływ przesyłek.

Nowe centrum logistyczne spełnia również założenia zrównoważonego budownictwa, dzięki instalacji energooszczędnego oświetlenia LED, czujników ruchu dla oświetlenia zewnętrznego oraz inteligentnych systemów zarządzania energią i zużyciem wody. Teren wokół obiektu jest zagospodarowany zielenią, łąkami kwietnymi, a także domkami dla owadów i budkami lęgowymi dla ptaków. Pracownicy obiektu mogą korzystać ze stojaków rowerowych oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.