Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel operatorem logistycznym Swarovskiego

Firma Swarovski, producent kryształów i biżuterii, nawiązała współpracę z Kuehne+Nagel w ramach dystrybucji swoich produktów w regionie EMEA w Tessenderlo, w Belgii. Wysoce zautomatyzowane centrum dystrybucji skraca czas dostawy zarówno do sklepów Swarovski, sprzedawców detalicznych, jak i bezpośrednio do klientów indywidualnych w ramach e-commerce.

Poza zarządzaniem całym łańcuchem dostaw B2B i B2C firmy Swarovski, kontrolą jakości i logistyką zwrotną, Kuehne+Nagel oferuje wartość dodaną w zakresie logistyki opakowań wychodzących, gdzie delikatny ludzki dotyk jest niezbędny. Obejmuje to ekskluzywne pakowanie prezentów i spersonalizowanych kart upominkowych, typowych dla wymaganej jakości w obsłudze klientów firmy Swarovski.

Centrum dystrybucyjne jest częścią zarządzanego przez Kuehne+Nagel obiektu o powierzchni 70 000 mkw. Firma Swarovski zainwestowała w całkowicie zautomatyzowaną technologię transportu wahadłowego (shuttle technology) i wybrała centralnie zarządzaną usługę transportu end-to-end, obejmującą przepływy przychodzące, dystrybucję do sklepów oraz dostawy B2C. W ciągu 2022 r. ta działalność przyczyni się do utworzenia 100 miejsc pracy w okolicy centrum dystrybucyjnego.

- Bazując na wysokich kompetencjach firm Swarovski i Kuehne+Nagel, z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy, aby zapewnić lepszą obsługę i doświadczenie naszych klientów. Partnerstwo, które rozwinęło się w ciągu ostatnich miesięcy, stworzyło solidne podstawy do długoterminowego zaangażowania – komentuje Brian White, SVP Supply Chain Management i dyrektor zarządzający Swarovski AG w Księstwie Liechtenstein.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.