Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel operatorem logistycznym Swarovskiego

Firma Swarovski, producent kryształów i biżuterii, nawiązała współpracę z Kuehne+Nagel w ramach dystrybucji swoich produktów w regionie EMEA w Tessenderlo, w Belgii. Wysoce zautomatyzowane centrum dystrybucji skraca czas dostawy zarówno do sklepów Swarovski, sprzedawców detalicznych, jak i bezpośrednio do klientów indywidualnych w ramach e-commerce.

Poza zarządzaniem całym łańcuchem dostaw B2B i B2C firmy Swarovski, kontrolą jakości i logistyką zwrotną, Kuehne+Nagel oferuje wartość dodaną w zakresie logistyki opakowań wychodzących, gdzie delikatny ludzki dotyk jest niezbędny. Obejmuje to ekskluzywne pakowanie prezentów i spersonalizowanych kart upominkowych, typowych dla wymaganej jakości w obsłudze klientów firmy Swarovski.

Centrum dystrybucyjne jest częścią zarządzanego przez Kuehne+Nagel obiektu o powierzchni 70 000 mkw. Firma Swarovski zainwestowała w całkowicie zautomatyzowaną technologię transportu wahadłowego (shuttle technology) i wybrała centralnie zarządzaną usługę transportu end-to-end, obejmującą przepływy przychodzące, dystrybucję do sklepów oraz dostawy B2C. W ciągu 2022 r. ta działalność przyczyni się do utworzenia 100 miejsc pracy w okolicy centrum dystrybucyjnego.

- Bazując na wysokich kompetencjach firm Swarovski i Kuehne+Nagel, z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy, aby zapewnić lepszą obsługę i doświadczenie naszych klientów. Partnerstwo, które rozwinęło się w ciągu ostatnich miesięcy, stworzyło solidne podstawy do długoterminowego zaangażowania – komentuje Brian White, SVP Supply Chain Management i dyrektor zarządzający Swarovski AG w Księstwie Liechtenstein.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.