Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa CMA CGM przejmuje GEFCO

Grupa CMA CGM przejmuje blisko 100% kapitału GEFCO. Przejęcie zostało przedłożone do zatwierdzenia organom ds. konkurencji. Jednak Komisja Europejska, w ramach specjalnej procedury, zezwoliła CMA CGM na natychmiastowe przejęcie kapitału GEFCO, w oczekiwaniu na ostateczną zgodę, która nastąpi w najbliższych miesiącach.

- Przejęcie GEFCO to kolejny krok w naszej strategii rozwoju, który wzmacnia naszą pozycję jako globalnego gracza w transporcie i logistyce. Dzięki GEFCO, nasza spółka zależna CEVA stanie się światowym liderem w logistyce motoryzacyjnej, ostatnio zwiększając swoje możliwości w logistyce e-commerce dzięki przejęciu firmy Ingram Micro CLS – mówi Rodolphe Saadé, Prezes Grupy CMA CGM.

Francuska firma GEFCO jest specjalistą w segmencie motoryzacyjnym. Posiadając wyjątkowe doświadczenie w logistyce pojazdów gotowych, firma odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ciągłości pracy europejskich linii produkcyjnych w branży motoryzacyjnej. Firma zamierza kontynuować ścisłą współpracę ze swoimi partnerami, w tym ze Stellantis.
W pierwszym kroku GEFCO sfinalizowało proces wykupu 75% udziałów Kolei Rosyjskich (RŻD). Następnie firma podjęła decyzję o sprzedaży tych udziałów Grupie CMA CGM, która również zgodziła się także nabyć pozostałe 25% udziałów od Stellantis i tym samym jest właścicielem niemal 100% udziałów w firmie. CMA CGM nie jest powiązana kapitałowo oraz organizacyjnie z żadnym z podmiotów z terenu Federacji Rosyjskiej. GEFCO działa od ponad 70 lat i posiada również klientów z branży lotniczej, farmaceutycznej, energetycznej i handlowej. Firma rozwinęła sieć obejmującą 47 krajów i zatrudnia około 11 500 pracowników na całym świecie, z czego ponad 2500 we Francji.

- Mając ponad 70-letnie doświadczenie w logistyce przemysłowej, GEFCO z dumą dołącza do Grupy CMA CGM, niekwestionowanego światowego lidera w transporcie morskim i logistyce. Projekt kierowany przez CMA CGM pozwoli GEFCO kontynuować działalność w stabilnym środowisku, wesprze transformację, którą zapoczątkowaliśmy i wzmocni nasz rozwój w kolejnych latach. – podkreśla Luc Nadal, Prezes GEFCO.

(źr. CMA CGM/GEFCO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.