Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa CMA CGM przejmuje GEFCO

Grupa CMA CGM przejmuje blisko 100% kapitału GEFCO. Przejęcie zostało przedłożone do zatwierdzenia organom ds. konkurencji. Jednak Komisja Europejska, w ramach specjalnej procedury, zezwoliła CMA CGM na natychmiastowe przejęcie kapitału GEFCO, w oczekiwaniu na ostateczną zgodę, która nastąpi w najbliższych miesiącach.

- Przejęcie GEFCO to kolejny krok w naszej strategii rozwoju, który wzmacnia naszą pozycję jako globalnego gracza w transporcie i logistyce. Dzięki GEFCO, nasza spółka zależna CEVA stanie się światowym liderem w logistyce motoryzacyjnej, ostatnio zwiększając swoje możliwości w logistyce e-commerce dzięki przejęciu firmy Ingram Micro CLS – mówi Rodolphe Saadé, Prezes Grupy CMA CGM.

Francuska firma GEFCO jest specjalistą w segmencie motoryzacyjnym. Posiadając wyjątkowe doświadczenie w logistyce pojazdów gotowych, firma odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ciągłości pracy europejskich linii produkcyjnych w branży motoryzacyjnej. Firma zamierza kontynuować ścisłą współpracę ze swoimi partnerami, w tym ze Stellantis.
W pierwszym kroku GEFCO sfinalizowało proces wykupu 75% udziałów Kolei Rosyjskich (RŻD). Następnie firma podjęła decyzję o sprzedaży tych udziałów Grupie CMA CGM, która również zgodziła się także nabyć pozostałe 25% udziałów od Stellantis i tym samym jest właścicielem niemal 100% udziałów w firmie. CMA CGM nie jest powiązana kapitałowo oraz organizacyjnie z żadnym z podmiotów z terenu Federacji Rosyjskiej. GEFCO działa od ponad 70 lat i posiada również klientów z branży lotniczej, farmaceutycznej, energetycznej i handlowej. Firma rozwinęła sieć obejmującą 47 krajów i zatrudnia około 11 500 pracowników na całym świecie, z czego ponad 2500 we Francji.

- Mając ponad 70-letnie doświadczenie w logistyce przemysłowej, GEFCO z dumą dołącza do Grupy CMA CGM, niekwestionowanego światowego lidera w transporcie morskim i logistyce. Projekt kierowany przez CMA CGM pozwoli GEFCO kontynuować działalność w stabilnym środowisku, wesprze transformację, którą zapoczątkowaliśmy i wzmocni nasz rozwój w kolejnych latach. – podkreśla Luc Nadal, Prezes GEFCO.

(źr. CMA CGM/GEFCO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.