Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel już 30 lat na polskim rynku

Ponad 30 lat temu, 16 grudnia 1991 r., w Poznaniu swoją działalność rozpoczęła firma Kuehne+Nagel w Polsce. W tym roku firma obchodzi 30. rok działalności, który zamierza celebrować od 20 kwietnia 2022 r., do 16 grudnia 2022 r.

W ostatnich dziesięcioleciach Kuehne+Nagel zajmowało czołowe pozycje w rankingach transportowych i logistycznych, a także rozwinęło usługi logistyki kontraktowej jako trzecią dywizje firmy. Tak samo jak wyspecjalizowane usługi dla transportu bawełny i dedykowany serwis przyczynił się do sukcesu założycieli firmy, tak dziś rozwiązania oparte na nowoczesnych systemach IT oraz usługach dopasowanych do specyfiki branż i potrzeb klientów czynią Kuehne+Nagel ważnym partnerem, z którym firmy chętnie współpracują. Firma wspiera swoich klientów od pierwszego do ostatniego kilometra ich łańcuchów dostaw, pozostając z nimi w kontakcie i oferując rozwiązania, dzięki którym logistyka jest dla nich prosta i przyjemna, a cały trud organizacyjny pozostawia po swojej stronie.

W każdą środę na stronie internetowej poświęconej jubileuszowi będą pojawiać się nowe fakty o działalności oddziału firmy w Polsce oraz dodatkowe materiały prezentujące historię, wspomnienia i refleksje pracowników oraz dyrektorów zarządzających oddziału w Polsce.

- Po opublikowaniu ostatniego faktu, 16 listopada 2022 r., zaprosimy wszystkich do udziału w quizie związanym z firmą. Będzie on aktywny przez jeden miesiąc, do 16 grudnia 2022 r. Chcąc podkreślić nasze zaangażowanie w realizacje celów związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, podjęliśmy decyzję o wsparciu finansowym organizacji pozarządowych, z którymi współpracujemy. Na ten cel przeznaczyliśmy 60 tys. złotych. Chcemy zaangażować w ten projekt naszych pracowników, klientów, partnerów biznesowych oraz sympatyków firmy, dając im możliwość wyboru organizacji, na które przeznaczymy pulę z tych środków. Każda osoba, która dobrze odpowie na pytania zawarte w quizie będzie miała możliwość zagłosowania. Ponadto, w ramach obchodów i współpracy z organizacją Lasy na Zawsze, w centralnej części Polski wspólnie zasadzimy las. Wspólne sadzenie będzie jedną z celebracji 30-lecia działalności firmy. Zapraszam do wspólnej celebracji na www.30latkuehne-nagel.pl – komentuje Wojciech Sienicki, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Kuehne+Nagel.

Finał akcji nastąpi 16 grudnia 2022 r., czyli dokładnie 31 lat od założenia firmy w Polsce.

(źr. Kuehne+Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.