Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa CCC ogranicza zużycie papieru w łańcuchach dostaw

Grupa CCC z końcem ubiegłego roku firma wdrożyła projekt Paperless nakierowany na ograniczanie zużycia papieru w obsłudze zwrotów, a także zmniejszanie zużycia kartonów i opakowań w logistyce. W listopadzie 2021 r. udało się już całkowicie wyeliminować wykorzystanie papieru w realizacji zamówień e-commerce. Nowoczesny i intuicyjny formularz zwrotów online pozwoli zaoszczędzić w skali roku ponad 7 mln wydruków, co przełoży się również na wymierne oszczędności dla firmy i środowiska.

W ramach projektu Paperless wdrożonego m.in. przez dział e-commerce Grupy CCC zrezygnowano z dodawania do przesyłki wydrukowanego formularza zwrotu oraz etykiety zwrotnej na rzecz formularza online. Od początku funkcjonowania e-commerce potwierdzenie zakupu dostarczane jest drogą mailową, a od listopada 2021 roku ewentualny zwrot może być w całości dokonany online, bez konieczności korzystania z papierowego formularza zwrotu. To rozwiązanie pozwala w skali roku zaoszczędzić ponad 7 milionów wydruków, do których produkcji potrzeba byłoby ponad 700 drzew.
E-commerce to nie jedyny dział w Grupie CCC, który z powodzeniem wdraża projekt Paperless, kolejne oszczędności papieru generowane są m.in. w biurach. Rozwiązania nakierowane na ograniczenie zużycia tego surowca wprowadzono także w logistyce, gdzie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możliwe jest znaczne ograniczenie zużycia kartonów w produkcji pudełek na buty. Z kolei w ramach projektu realizowanego przez MODIVO we współpracy z InPost, firma testuje opakowania wielokrotnego użytku. Docelowo, dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie nawet dziesięciokrotne zmniejszenie zapotrzebowania na opakowania służące do dystrybucji produktów.

Zrównoważony rozwój Grupy CCC to jeden z filarów strategii biznesowej „GO.25 Everything fashion. Omnichannel platform”. Organizacja prowadzi operacje i rozwija się, będąc odpowiedzialną wobec klientów, pracowników, społeczeństwa i środowiska.

(źr. Grupa CCC)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.