Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa CCC ogranicza zużycie papieru w łańcuchach dostaw

Grupa CCC z końcem ubiegłego roku firma wdrożyła projekt Paperless nakierowany na ograniczanie zużycia papieru w obsłudze zwrotów, a także zmniejszanie zużycia kartonów i opakowań w logistyce. W listopadzie 2021 r. udało się już całkowicie wyeliminować wykorzystanie papieru w realizacji zamówień e-commerce. Nowoczesny i intuicyjny formularz zwrotów online pozwoli zaoszczędzić w skali roku ponad 7 mln wydruków, co przełoży się również na wymierne oszczędności dla firmy i środowiska.

W ramach projektu Paperless wdrożonego m.in. przez dział e-commerce Grupy CCC zrezygnowano z dodawania do przesyłki wydrukowanego formularza zwrotu oraz etykiety zwrotnej na rzecz formularza online. Od początku funkcjonowania e-commerce potwierdzenie zakupu dostarczane jest drogą mailową, a od listopada 2021 roku ewentualny zwrot może być w całości dokonany online, bez konieczności korzystania z papierowego formularza zwrotu. To rozwiązanie pozwala w skali roku zaoszczędzić ponad 7 milionów wydruków, do których produkcji potrzeba byłoby ponad 700 drzew.
E-commerce to nie jedyny dział w Grupie CCC, który z powodzeniem wdraża projekt Paperless, kolejne oszczędności papieru generowane są m.in. w biurach. Rozwiązania nakierowane na ograniczenie zużycia tego surowca wprowadzono także w logistyce, gdzie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możliwe jest znaczne ograniczenie zużycia kartonów w produkcji pudełek na buty. Z kolei w ramach projektu realizowanego przez MODIVO we współpracy z InPost, firma testuje opakowania wielokrotnego użytku. Docelowo, dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie nawet dziesięciokrotne zmniejszenie zapotrzebowania na opakowania służące do dystrybucji produktów.

Zrównoważony rozwój Grupy CCC to jeden z filarów strategii biznesowej „GO.25 Everything fashion. Omnichannel platform”. Organizacja prowadzi operacje i rozwija się, będąc odpowiedzialną wobec klientów, pracowników, społeczeństwa i środowiska.

(źr. Grupa CCC)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.