Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker i Lufthansa Cargo rozszerzają ofertę neutralną dla emisji CO2

Firmy DB Schenker i Lufthansa Cargo podjęły decyzję o przedłużeniu oferty lotów wolnych od paliw kopalnych na trasie pomiędzy Frankfurtem (FRA) i Szanghajem (PVG). Wspólna, ekologiczna oferta będzie kontynuowana co najmniej do października 2022 r. Wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) i dodatkowa kompensacja kosztów produkcji, pozwoli zaoszczędzić kolejne 21 000 ton ekwiwalentu CO2. Od rozpoczęcia współpracy do końca 2020 roku, firmy Lufthansa Cargo i DB Schenker zaoszczędziły już 31 000 ton ekwiwalentu CO2. Tygodniowa rotacja lotów jest nadal jedynym na świecie regularnym czarterem opartym w całości na SAF. 25 marca odbył się setny wspólny lot, neutralny pod względem emisji gazów cieplarnianych.

Obie firmy w listopadzie 2020 r. przeprowadziły pilotaż koncepcji międzykontynentalnych lotów w pełni opartych na SAF między Frankfurtem i Szanghajem. Regularne połączenie czarterowe zostało uruchomione w kwietniu 2021 r. i przedłużone na cały zimowy rozkład. Klienci, którzy skorzystali z tego rozwiązania to szereg globalnych marek, w tym Siemens Healthineers, Mercedes-Benz, ZF, Merck, Nokia i Lenovo.

W przypadku każdego lotu z Frankfurtu do Szanghaju i z powrotem, zapotrzebowanie na 174 ton konwencjonalnego paliwa lotniczego zostanie pokryte przez zakup paliwa SAF, wprowadzonego do systemu tankowania na lotnisku we Frankfurcie. W przeliczeniu na tydzień, w letnim rozkładzie lotów Schenker wykorzysta 217 500 litrów SAF. W ten sposób paliwo SAF umożliwi zaoszczędzenie około 520 ton emisji ekwiwalentu CO2 tygodniowo. Ponadto operator kompensuje kolejne 150 ton emisji ekwiwalentu CO2 generowane podczas transportu i przetwarzania SAF poprzez certyfikowane projekty redukcji emisji dwutlenku węgla. W rezultacie loty towarowe są całkowicie neutralne pod względem emisji CO2. Schenker i jego klienci mogą uwzględnić proporcjonalnie emisje CO2 zaoszczędzone dzięki zastosowaniu SAF w swoim śladzie węglowym. Odpowiednie certyfikaty wydają odpowiednio Lufthansa Cargo i DB Schenker.

Setny lot neutralny pod względem gazów cieplarnianych odbył się 25 marca w kierunku zachodnim z Szanghaju do Frankfurtu - oznaczony numerem LH8405 i obsługiwany przez samolot Boeing 777F.

(źr. DB Schenker)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.