Dodaj ogłoszenie o pracy


Nie daj się okraść! – konferencja "Rzetelny Przewoźnik"

Każdego roku kradną i wyłudzają towary o wartości ponad 10 miliardów euro. Są doświadczeni, zorganizowani i bezwzględni. Oszuści transportowi.

 

W jaki sposób działają, jakich używają metod i jak się przed nimi bronić, dowiedzą się uczestnicy bezpłatnej konferencji „Nie daj się okraść”, która odbędzie się 8 marca na terenie Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Konferencja odbywa się w ramach kampanii społecznej „Rzetelny Przewoźnik”, której organizatorami są Trans.eu i OZPTD Dolny Śląsk.

Kampania społeczna „Rzetelny Przewoźnik” została zainicjowana w odpowiedzi na rosnącą skalę zjawiska kradzieży i wyłudzeń w całej Europie. W ramach akcji jej inicjatorzy, udostępniają narzędzia do weryfikacji licencji transportowych, wyróżniają najlepszych przewoźników na rynku specjalnym certyfikatem i podczas konferencji o charakterze szkoleniowym edukują uczestników branży o zagrożeniach.

 

Najbliższa konferencja odbędzie się 8 marca na terenie Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu przy ulicy Tadeusza Kutrzeby nr 10. Aby wziąć w niej udział wystarczy zgłosić się na stronie: http://www.rzetelnyprzewoznik.pl/zapisy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają każdemu uczestnikowi darmowy poczęstunek oraz lunch.

 

Na konferencji wystąpią m.in. przedstawiciele wydziału przestępstw gospodarczych Komendy Wojewódzkiej Policji z Poznania, którzy na co dzień zajmują się ściganiem oszustów. Opowiedzą o metodach działania złodziei oraz sposobach, dzięki którym przedsiębiorcy z branży mogą obronić się przed kradzieżą towaru. Udział w konferencji potwierdzili także inspektorzy WITD oraz prawnicy, którzy na co dzień pomagają firmom transportowym w dochodzeniu ich praw i likwidacji skutków kradzieży m.in. Łukasz Chwalczuk z kancelarii prawnej Iuridica.

 

Pełna lista tematów oraz plan konferencji na: www.rzetelnyprzewoznik.pl/zapisy

 

Portal Pracujwlogistyce.pl jest patronem medialnym kampanii Rzetelny Przewoźnik.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.