Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO zakończyło wdrożenie rozwiązania do pakowania, które dopasowuje pudełka do ich zawartości

GXO zakończyło instalację zautomatyzowanego rozwiązania do pakowania, które dopasowuje pudełka do ich zawartości, co pozwala znacząco zmniejszyć zużycie materiałów i pozytywnie wpływa na środowisko. Instalacja miała miejsce w centrum logistycznym GXO w Saint-Vulbas w regionie Lyon we Francji.

- Nasze rozwiązanie do pakowania 3D nie tylko wspiera rozwój e-commerce naszego klienta firmy Amer Sports, to prawdziwa rewolucja w obszarze pakowania - powiedział Bernard Wehbe dyrektor generalny GXO na Francję. - Zastosowanie takiego urządzenia jest przykładem naszych znaczących inwestycji w technologię i zautomatyzowane rozwiązania, które zwiększają wydajność i zmniejszają koszty wysyłki dla naszych klientów, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko.

Urządzenie może przetwarzać nawet do 700 paczek na godzinę. Najpierw skanuje i mierzy zamówienie w 3D, następnie wycina i składa karton w celu jego dokładnego dopasowania, a na koniec waży, zakleja i etykietuje paczkę przed skierowaniem jej do odpowiedniego transportera. Zmniejszony rozmiar pudełka i wzmocnione narożniki, zwiększają jego trwałość i umożliwiają ponowne wykorzystanie w przypadku zwrotu produktu.

GXO pracowało nad rozwojem technicznym i testami nowych funkcji urządzenia od lutego 2020 roku. Po ostatecznej weryfikacji i przeszkoleniu pracowników, aktualnie GXO w pełni wykorzystuje możliwości maszyny.

W trzecim kwartale 2021 roku, kiedy GXO po raz pierwszy funkcjonowało jako w pełni niezależna spółka, zostało wdrożonych ponad 1000 innowacji technologicznych, natomiast poziom automatyzacji centrów logistycznych zwiększył się 139 proc. rok do roku, a zastosowanie systemów typu "towar do człowieka" o 135 proc. rok do roku. GXO otrzymało również ocenę „AA” ESG przyznawaną przez amerykańskiego dostawcę rankingów MSCI, co plasuje ją na pierwszym miejscu w branży.

(źr. GXO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.