Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel uruchomił wskaźnik zakłóceń w transporcie morskim

Kuehne+Nagel wprowadza w platformie seaexplorer wskaźnik zakłóceń, mierzący wydajności globalnej sieci transportu kontenerowego. Wskaźnik pokazuje łączny czas dni oczekiwania w TEU w portach Prince Rupert, Vancouver/Seattle, Oakland, Los Angeles/Long Beach, Nowym Jorku, Savannah, Hongkongu, Szanghaju/Ningbo oraz Rotterdamie/Antwerpii.

Poniższy przykład ilustruje sposób wyznaczania wskaźnika: jeden statek o pojemności 10 000 TEU oczekujący 12 dni na wejście do portu to 120 000 TEU dni oczekiwania. Ponadto inny statek z 5 000 TEU oczekujący 10 dni na wejście do tego samego portu to równowartość 50 000 TEU dni oczekiwania. Całkowity czas oczekiwania w TEU wynosi 170 000 TEU dni oczekiwania.

Wskaźnik zakłóceń zapewnia widoczność, a także zaawansowaną analitykę i trendy dotyczące bieżącej sytuacji, mającej wpływ na światowy handel. Obecnie wskaźnik odzwierciedla czas oczekiwania i skalę 11,6 mln TEU dni – poziom niezmiennie wysoki. W tych dziewięciu konkretnych portach normalny byłby mniej niż milion TEU dni oczekiwania. Obecnie około 80% zakłóceń jest związanych z portami w Ameryce Północnej.

Wskaźnik jest rozszerzeniem widoczności, jaką zapewnia platforma Kuehne+Nagel seaexplorer dla globalnego transportu kontenerowego. Według najnowszych danych seaexplorer, 612 kontenerowców stoi obecnie na kotwicy lub dryfuje przed głównymi światowymi portami.

W przyszłości wskaźnik zakłóceń będzie dostępny wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników www.seaexplorer.com

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.