Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozwija transporty czarterowe pomiędzy Chinami a Europą

Dachser Air & Sea Logistics na mocy długoterminowej umowy wzmocni swój program czarterowy na trasie między Hongkongiem a Europą. Dzięki temu w okresie od stycznia 2022 r. do marca 2024 r. będzie mógł zagwarantować swoim stałą zdolność przewozową frachtu lotniczego.

Trasa Hongkong-Liège w obu kierunkach będzie obsługiwana przez Boeinga 747-400F. Samolot będzie latał o stałych porach i może pomieścić do 100 ton ładunku. - Zapotrzebowanie na fracht lotniczy jest rekordowo wysokie, a zdolności przewozowe są bardzo ograniczone. Dlatego nadal będziemy polegać na własnej silnej sieci lotniczej i planować jej przepustowość z dużym wyprzedzeniem i długoterminowo – powiedział Timo Stroh, Head of Global Air Freight w Dachser.

Aby uniknąć wąskich gardeł, Dachser Air & Sea Logistics działa na mniejszych lotniskach, takich jak Liège w Belgii. Lokalizacja ta jest dobrze połączona z siecią transportu drogowego operatora, co z kolei przyspiesza procesy odbioru i dostawy przesyłek. - Nasza zintegrowana sieć transportowa umożliwia nam świadczenie kompleksowych usług logistycznych, czyli dostawę z fabryki do klienta końcowego. Szczególnie w tak trudnych czasach zapewnienie stabilnych i niezawodnych operacji transportowych wymaga inteligentnych i kreatywnych rozwiązań – podkreślił Stroh.

Tylko w 2021 r. Dachser obsłużył 175 lotów obejmujących dwanaście regularnie obsługiwanych miejsc wysyłki i 15 destynacji.

(źr. Dachser)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.