Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel inwestuje w Afryce

Kuehne+Nagel znacznie rozszerzył swoją sieć biur w Afryce. Biura te są zarządzane i obsługiwane przez centrum zarządzania transportami KN w Durbanie w RPA, zapewniającą pełną kontrolę nad siecią logistyczną w Afryce. Umożliwia to pełną widoczność w całej sieci połączeń, w tym w lokalizacjach zdalnych, zapewniając globalne standardy usług Kuehne+Nagel, tj. nadzór nad jakością danych, umożliwienie widoczności przesyłek i zarządzanie przepływem ładunków.

Dzięki tej ekspansji, Kuehne+Nagel zapewnia lepszy dostęp do rynków afrykańskich, jednocześnie oferując afrykańskim producentom specjalistyczne i specyficzne dla branż rozwiązania, szczególnie dla farmacji i ochrony zdrowia, towarów łatwo psujących się, pomocy humanitarnej oraz logistyki projektów.

Afryka Subsaharyjska odgrywa coraz większą rolę w światowym handlu, ponieważ jest domem dla ponad miliarda ludzi, z których połowa do 2050 roku będzie poniżej 25 roku życia. Kuehne+Nagel jest obecne w Afryce od prawie siedemdziesięciu lat, otwierając swoje pierwsze biuro w Johannesburgu w 1954 r. Firma zapewnia swoim klientom pełną widoczność, łącząc mocne strony lokalnej obecności z globalnymi systemami operacyjnymi i procesami Kuehne+Nagel.

Rozbudowana sieć w Afryce jest w pełni weryfikowana i kontrolowana przez zewnętrzną, globalną firmę audytorską, aby zapewnić stałe przestrzeganie najwyższego poziomu zgodności i standardów etycznych. Zapewnia pełen zakres usług międzynarodowych, w tym logistykę lotniczą, morską, drogową i kontraktową.

- Afryka jest bogata zarówno w zasoby naturalne, jak i młodą przedsiębiorczą populację. Nadszedł czas, aby uwolnić ten potencjał i stworzyć rozwijające się, dobrze prosperujące gospodarki. Jest na to wiele elementów, jednym z nich jest logistyczna zdolność do łączenia globalnych rynków dla odbiorców końcowych i dostawców. Dzięki nowemu miejscu zarządzania w Durbanie jesteśmy gotowi, aby wykorzystać tę szansę – komentuje Lee I’Ons, prezes Kuehne+Nagel na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Dzięki tej ekspansji Kuehne+Nagel będzie reprezentowane w 18 krajach afrykańskich: RPA, Kenii, Ugandzie, Tanzanii, Egipcie, Angoli, Namibii, Madagaskarze, Zimbabwe, Suazi, Mozambiku, Mauritiusie, Botswanie, Nigerii, Ghanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Senegalu i Rwandzie. Do końca pierwszego kwartału 2022 roku Kuehne+Nagel planuje zwiększyć swój zasięg dzięki drugiej ekspansji na kontynencie afrykańskim.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.